Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej rowerowe Mirki, popsuł mi się dzwonek. To Romet produkcji polskiej i chciałbym go naprawić.

Czy ktoś z was wie, jak go rozkręcić? Część metalowa kręci się dookoła na plastikowym korpusie, więc gwintu żadnego tam pewnie nie ma i siedzi na wcisk.

Czy trzeba młotkiem i jakimś punktakiem wybić nit widoczny w środku? #rower #rowery #romet
źródło: comment_16269416900zaXT2KNQgHVSFdl88i5ru.jpg
  • 17
@DerMirker: Jak kręcisz i nic się nie dzieje, to niestety pewnie to jednorazówka i nie da rady go rozłożyć i złożyć ponownie.
Ja kiedyś chyba taki miałem, urwałem górną część, potem wkręciłem wkręt w plastik, który trzymał górną pokrywę.
Potem tą górną część dokręciłem do tego wkręta i działało
@DerMirker: miałem taki stary w "zbyrkach" to sprawdziłem. wyciąga się, ale sporo siły trzeba użyć - zrobiłem dźwignię z dwóch płaskich śrubokrętów z dwóch stron i podniosłem do góry. u mnie w miejscu nita o którym pisałeś jest plastik, przez który trzeba by się przebić, aby wypchnąć tą metalową część
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@padamczyk: @moxie: @seraph88: @remfreak: @siona:
Dzwonek naprawiony! Metalowa kopuła za nic nie chciała drgnąć, więc zaryzykowałem i na chama podważyłem ją wkrętakiem. Kopuła osadzona jest na wcisk, dlatego jedyna metoda demontażu, to podważenie jej.

Nasmarowałem ząbki wewnątrz smarem, tak jak na filmiku od @moxie, teraz dzwonek pięknie dzwoni metalicznym dźwiękiem. Myślę, że posłuży jeszcze wiele lat
źródło: comment_1626969130GibQSWu4cUoQQKPf0OVh1q.jpg