Wpis z mikrobloga

Nie ma większych odklejeńców niż ludzie z tagu #antynatalizm , najlepiej jak tacy się dziwią, że jakim cudem ludzie mogą chcieć dzieci i to jeszcze w takich złych czasach gdy przyszłość maluje się czarno xD
Pokażcie mi czasy, które były bardziej bezpieczne i gdzie poziom życia był większy dla chociażby przeciętnego Europejczyka.
To ludzie którzy chcą walczyć z pierwotna ludzką potrzebą i instynktem, z głową przeżartą Xanaxem którzy ubzdurali sobie, że egzystencja sama w sobie jest cierpieniem.
Spaczone postrzeganie świata, wyobraźcie sobie że jesteście młodym rodzicem i przychodzi do was taki wysryw i pyta się was, czemu decydujecie się na dziecko, gdy przyszłość świata rysuje się tak tragicznie xD
Zaraz pewnie naskoczą na mnie, że się wrobiłem w pieluchy i pocieszam sam siebie, a ja nawet nie mam dzieci, jestem jednak już w wieku, że sporo znajomych ma i uwaga, wcale nie każdy zamienia się w stereotypową matkę polkę i ojca Polaka, a kto był zjebem przed posiadaniem dzieci, jest takim i po.
#bekazpodludzi #cringe
  • 225
@NieWiemASieWypowiem:

podtrzymanie istnienia cywilizacji nie jest potrzebne?


Nie jest. Zniknięcie tzw. cywilizacji wraz z istotami ją tworzącymi, nie będzie niosło żadnych konsekwencji dla nikogo, tj. po jej zniknięciu nie będzie nikogo, kto będzie odczuwał stratę w związku z jej brakiem.

# nihilizm to tag dla was, antyludzkie kreatury. W ogóle od tego powinniście zaczynać - nie interesują was jakiekolwiek wartości.


To natalistom ignorującym cierpienie bliżej do nihilzmu, takiego wręcz optymistycznego rzekłbym.
@Kosmox30: najlepiej o nich nie mówić, nie wspominać bo to ich nakręca i wtedy mogą te swoje bzdury wypisywać i czerpać chorą atencję, po części te ich zaburzenia się z tego właśnie biorą, to ich takie trochę wołanie o pomoc "hey ludzie #!$%@? nam w główkach ratujcie nas"
@Kosmox30: masz ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci z różnych powodów i tego się trzymają - i to jest ok, ich sprawa - #!$%@? znowu tych, którzy #!$%@?ą, że spłodzić dziecko to jakiś obowiązek itd. Po drugiej stronie barykady są ci, co dzieci chcą mieć i niech każdy się sobą zajmie.

Masz też takich malkonetnów, którzy będą ci wciskać jakie to życie złe i oczywiście pełne tego mitycznego C I E
Nikt nie powiedział że są złe, są po prostu niepotrzebne: nieistniejący człowiek nie ma żadnych zachcianek ani potrzeb. A do tego nie grozi mu mnóstwo innych, dużo bardziej niepożądanych rzeczy: choroby, wypadki, wychowywanie się z patologicznym starym albo po prostu #!$%@? rodzinie.


@enslavedeagle: Nie przynosi też żadnej korzyści żadnych pozytywnych odczuć nic nie tworzy.

Zniknięcie tzw. cywilizacji wraz z istotami ją tworzącymi, nie będzie niosło żadnych konsekwencji dla nikogo, tj. po
Pobierz
źródło: comment_1626972077anaascK66YRQma7kzE6LgY.jpg
Zniknięcie tzw. cywilizacji wraz z istotami ją tworzącymi, nie będzie niosło żadnych konsekwencji dla nikogo, tj. po jej zniknięciu nie będzie nikogo, kto będzie odczuwał stratę w związku z jej brakiem.


@HAL__9000: Zresztą co się przejmujesz. Z twojego punktu widzenia jak ty umrzesz nie będziesz dla ciebie nikogo i nie będziesz odczuwał już żadnych problemów więc co się martwisz czy ziemia będzie pusta czy pełna albo ludzie nieszczęśliwi.
@masz_fajne_donice:

Myśl że zaprzepaści się tysiące lat rozwoju. Być może jedyną perełkę w całym wszechświecie, która doszła do cywilizacji jest przygnębiający


(,)


Czy masz negatywne odczucia na myśl o tym że cała twoja rodzina i pamięć o niej znikają? Że cały twój naród i jego dorobek znikają? Że cała Europa i pamięć o niej znikają?


Wszystko to zniknie prędzej czy później i owszem - mam negatywne odczucia
Jeśli dla ciebie takie pierdoły są istotniejsze niż los pojedynczych jednostek, zarówno tych przeszłych, obecnych jak i przyszłych, które poniosły, ponoszą i będą ponosiły mimowolnie koszt twoich harców, to naprawdę aż szkoda ci tłumaczyć jak nisko upadłeś.


@HAL__9000: Tu się nie zgadzamy na podstawowym poziomie. Odpowiadałem na argument o nieistotności tego, że skończy się cywilizacja bo nikogo nie będzie kto miałby pamiętać.
Jeżeli chodzi o los jednostek już pisałem do enslavedeagle
@masz_fajne_donice:

Odpowiadałem na argument o nieistotności tego, że skończy się cywilizacja bo nikogo nie będzie kto miałby pamiętać.


No i właśnie twoje myśli o końcu cywilizacji, oraz żądza jej utrzymywania z wszelką cenę, są nieistotne w porównaniu z tym, co napisałem.

Jeżeli chodzi o los jednostek już pisałem do enslavedeagle co sądzę. Że z waszej strony to czysta hipokryzja


Tamto, co pisałeś, nie ma żadnego znaczenia. Antynataliści sami są takimi jednostkami
Właśnie widać jak zignorowałeś. Płaczesz na samą myśl o tym.


@HAL__9000: No właśnie ja nie tylko mi piszesz że powinienem. Płakałbym gdybym wiedział że tak będzie w bliskiej przyszłości. Dlatego mówię że skoro twierdzisz, że powinienem to zignorować to ty tak samo powinieneś zignorować to że jak umrzesz jakieś dzieci mogą być nieszczęśliwe.
@masz_fajne_donice:

On ze swojego jest zadowolony ale uważa że są tacy którzy są nieszczęśliwi i dla tych nie powinno się mieć dzieci. A nie wszyscy


Pewnie to będzie dla ciebie szokujące, ale fakty są takie, że można być szczęśliwym (przynajmniej jako tako) i jednocześnie uważać, że lepiej by było, gdyby się nie zaistniało. W szczególności byłoby to wspaniałe, gdyby to niezaistnienie dotyczyło wszystkich istot, którym przyszło mimowolnie zaistnieć i wśród których,
Jesteś tak oderwany od rzeczywistości, że aż nie zauważasz, że bez biedaków nie miałbyś "zajebiście". Ktoś w końcu musi #!$%@?ć za miskę ryżu na zaspokojenie twoich konsumenckich potrzeb.


@HAL__9000: Właśnie nie musi. Ci co robią za miskę ryżu tylko psują rynek. Widać jak #!$%@? się na wszystkim i na niczym znasz.

Wow, extra. I co z tego, skoro cały system u podstaw jest zły? Jesteś aż tak naiwny, że wydaje ci
@Kosmox30: w latach 1980 było nas 4,4mld, teraz ludzi na ziemi mamy już 7,5mld.
Ja wiem, że jak do autobusu wejdzie X osób to X+1 też się zmieści, no ale nie do końca. Jak ktoś chce być antynatalistą to niech będzie, bo już teraz jeśli każdy żyjący człowiek na ziemi chciałby żyć w standardzie przeciętnego europejczyka, ba! przeciętnego polaka nawet! to mieli byśmy #!$%@? już na poziomie dostarczania energii i nagle
@masz_fajne_donice:

Ci co robią za miskę ryżu tylko psują rynek


Przecież ja tu nie piszę o twoim "(wolnym) rynku" czy jakimś innym badziewiu tego typu, tylko wykonywaniu gównoprac po to, abyś miał możliwość zaspokojenia swoich najbardziej urągających potrzeb.

Jesteś jednym z tych ortodoksów co gdyby mieli przycisk unicestwiający natychmiast ziemię tak żeby zniknęła bez śladu w ułamek sekundy by to zrobili. Dla mnie to po prostu psychoza.


Nie, to racjonalne myślenie.