Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka: Matrix został wybrany jako protokół dla komunikatorów w niemieckiej służbie zdrowia

We’re incredibly excited to officially announce that the national agency for the digitalisation of the healthcare system in Germany (gematik) has selected Matrix as the open standard on which to base all its interoperable instant messaging standard - the TI-Messenger.


https://matrix.org/blog/2021/07/21/germanys-national-healthcare-system-adopts-matrix

#informatyka #matrix #opensource taguję też #linux bo tu siedzą ludzie których chociaż trochę to obchodzi xD
  • 12
  • Odpowiedz
@RoastieRoast: stawianie serwera to akurat pół biedy, największym problemem matrixa są obecnie aplikacje klienckie. Są na tyle złe, że sam się nie byłem w stanie na nie przesiąść z innych komunikatorów, o przekonaniu do nich znajomych nawet nie wspominając
  • Odpowiedz
@fervi: właśnie jest to kalka Discorda ale zrobiona pod maską inaczej, przez to człowiek zaznajomiony z Discordem nie może się odnaleźć. Na Discordzie masz grupy i do nich przypisane czaty. W Elemencie interfejs jest ten sam, ale koncepcja jest taka, że czaty nie są na stałe przypisane do grupy tylko funkcjonują jako osobne byty. Jak to pierwszy raz zobaczyłem to sobie myślałem co tu się ku#$&a dzieje xD
  • Odpowiedz
może być tak, że jeden czat jest połączony z wieloma grupami również :D


@fervi: no i to jest skopane, bo na Discordzie masz pewność że inni ludzie w grupie mają dostęp do tego samego zestawu czatów, a na Elemencie już nie. Piszesz komuś: kontynuujemy na czacie X (który jest tematycznie powiązany z poruszonym wątkiem) a on nie wie o co chodzi ;)
  • Odpowiedz
@najpierw_robic_potem_myslec: Jak mu dasz nazwę to wejdzie :P Pytanie czy to jest skopane czy nie. Ja mam podobny problem w drugą stronę z Discordem. Ogólnie zrobiłem jedną grupę organizacji, ale miałem wcześniej społeczność jako oddzielna grupa (projekt gry). I nie da się tego zsynchronizować za bardzo. Muszą być dwie grupy i tyle.
  • Odpowiedz
@najpierw_robic_potem_myslec: @fervi: to wszystko zależy od przyzwyczajeń. Jeżeli najpierw "nauczyłeś się" korzystać z discorda to oprogramowanie działające z inną koncepcją jest dla Ciebie dziwne. Podobnie jak opowiadasz użytkownikowi Windowsa o repozytoriach w Linuxach :).
Osobiście, gdy zaczynałem korzystać z discorda to nie wszystko wydawało się takie oczywiste ;). Z komunikatora element nie miałem okazji korzystać, ale chyba aż spróbuję :D
  • Odpowiedz
@toporow17: Element często jest domyślnym interfejsem webowym Matriksa. Niestety z jakiegoś powodu część administratorów wgrywa starą, nieaktualizowaną wersję, która działa średnio
  • Odpowiedz