Wpis z mikrobloga

@lewniesprzymierzasiezkojotem: Co oznacza amatorowi? Bo jeśli nigdy nie przeszedłeś więcej jak 10km na jeden raz to sukcesu nie wróżę. Do tego wszystko zależy od terenu, wagi plecaka, logistyki i wielu innych rzeczy.

Myślicie, że się przejść 50km dziennie przez kilka dni?


Po płaskim się da, ale nie w pierwsze dni wędrówki.
@lewniesprzymierzasiezkojotem: Dałam taki skrajny przypadek, przykład w ile można przejść 1000km. Dorota Szparaga, taka pozytywną babeczka, teraz przechodzi Via Alpinę (ponad 2k km w Alpach, w 90 dni). Po płaskim spokojnie zrobisz 30-40km dziennie jako amator, tylko zainwestuj w dobre obuwie np do biegów.
@today: jak masz w sobie chec to dasz rade , moi znajomi chudzi jak patyki a co roku robia przerwe od melanzu i zasuwają po calych bieszczadach za porozem robiąc 30-40 km , dziennie w lutym,marcu . Kwestia perspektywy ,
@lewniesprzymierzasiezkojotem: to szalony pomysł na wakacje czy masz już jakiś plan (trasa, itd.)?
Wołaj jak wystartujesz, lubię takie wariackie akcje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, jak szybko chodzisz, ale jak idę na lajtowy spacerek to robię 5km w godzinkę (wysocy ludzie pewnie szybciej, bo mają dłuższe nogi xD). 
W styczniu/lutym spacerowałam niemal codziennie po 6-8 km, w marcu polazłam 32 km (asfalt, płasko) i zeszło mi
@Eftef: jasne, poza tym inaczej chodzi się bez bagażu, a inaczej z plecakiem 8 czy 15 kg. Zależy jaką trasa i czy z namiotem czy bez. Kwestia spania też ma duże znaczenie. Źle warunki lub nie wysypanie się obniżają wydolność. Inną sprawą jest robienie raz 30km, a inną robić to codziennie przez miesiąc.
@faramka co do butów do pan piłkarz mi mowil, że jak maja nowe buty, to żeby od razu były dopasowane, trzeba nasikać do środka i ubrać, i potem już pasują "jak stare dobre buty" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Jest to na mojej liście 100 rzeczy do zrobienia przed śmiercią, przejść Polskę wzdłuż, od