Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tachograf przy każdym wkładaniu/wyjmowaniu karty każe podać miejsce zaczęcia/zakończenia. Czy pomimo to muszę manulnie wprowadzać kraj czy to wystarcza? Dodam, że kartę wyjmuję codziennie po zakończeniu pracy.

#zycietruckera #kierowcy #ciezarowki
  • 9
@juniortbg: co znaczy "nowych"? Jak wkladasz kartę to wola wpis manualny i to w cyfrowym jest od wielu lat standard (a na pewno odkąd przestali wymagać urlopówek i zadowalają się wpisami manualnymi), a jak robisz wpis to następny w kolejności jest wpis dotyczący kraju rozpoczęcia.
@papaj_21_37 tak, po włożeniu karty samo woła o wpis manualny, wygląda to że cały czas OK, OK, OK i jest tam kraj rozpoczęcia, ale nie zapisuje tego na karcie, trzeba jeszcze raz wejść w menu, dane wejściowe i kraj rozpoczęcia kliknac
@juniortbg: bardzo dziwne, że wpis manualny się zapisuje a kraj rozpoczęcia już nie. Co to za tachograf? Stoneridge?

Sprawdziłem u siebie wpis z poniedziałku i zgodnie z oczekiwaniami, wpis się zachował na karcie. Tachograf VDO/Mercedes
@papaj_21_37 ja mam jakiś chiński efas, ale kumpel na Ori i też mu nie zapisywało. Tak jak pisałem skasowali 100zl/dzień.
Dla nas też to było bardzo dziwne, ale co ciekawsze przy wyciąganiu karty kraj zakończenia zapisuje bez manualnego klikania xD