Wpis z mikrobloga

1 na 100
Lekkie żytnie APA ze znikomą ilością alkoholu od Kormorana. Jestem fanem od 2016 :-) Idealny wybór na ciepłe wieczory przy grillu ze znajomymi, na którego przyjechało się samochodem.
Piana dość obfita, całkiem trwała. Barwa jasno-złota. Piwo jest lekko mętne. W aromacie bardzo przyjemne lekkie nuty cytrusowe. Zapach budzi w nas chęć do wzięcia łyka. W smaku lekkie, ze zdecydowanie wyczuwalnymi akcentami chmielowymi. Jest żytni posmak. Cytrusowość pozostaje jedynie w zapachu, bo w smaku jej brak. Pijalność z powodu tak niskiej zawartości alkoholu jest rewelacyjna. W zasadzie można je obalić na raz. Jest lekko wodniste, ale z założenia nie miało to być treściwe piwo. Goryczka też raczej lekka. Doskonała alternatywa dla piw z większą zawartością alkoholu. Najwłaściwszy wybór dla kierowcy, a zarazem fana piwek typu APA, tak żeby mieć namiastkę kraftu, czy coś lepszego niż bezalkoholowe koncerniaki. Kormoran uratował mi nie jedną posiadówę przy piwie, na której zjawiłem się samochodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwedpije #piwo #craftbeer #pijzwykopem #ocenpiwo
chwed - 1 na 100
Lekkie żytnie APA ze znikomą ilością alkoholu od Kormorana. Jestem ...

źródło: comment_1626785068I1aopkyb3uTwFE2ncsNTMy.jpg

Pobierz
  • 1