Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz będę robił kosztorys do projektu ośw. ulicznego. Mam pytanie do osób zajmujących się projektami. Skąd bierzecie ceny materiałów, opraw (Schreder), słupów? Można takie informację zlecić hurtowni żeby wycenę zrobiła czy raczej z informatorów (np Sekocenbud)?
#elektryka #praca #projektowanie
  • 7
@kamilox4: to śmiało dzwoń do producenta, przedstawiciele podadzą Ci cenę, a może i $ wpadnie przy realizacji w ramach prowizji za użycie ich opraw ;) oni bardzo lubią takie tematy, potem sprawdzają przetargi etc. żeby nie dopuścić do zastosowania zamienników ;)
Jeśli projekt dla Inwestora publicznego to kosztorys prawdopodobnie musi być w oparciu o KNR i aktualny cennik np Sekocenbud albo Intercenbud. Ale już kosztu materiałów to bezpośrednio od producentów. Słupy spokojnie w parę minut dostaniesz telefonicznie do Rosy, do Kosztorysu Intestorskiego nie musisz mieć realnych upustów sprzedażowych. Co do Schredera to oni raczej nie sprzedają przez hurtownie, uderzaj do nich bezpośrednio. Daj znać na PW skąd jesteś, znam tam kilka osób, mogę
@1koziolek: Nie kłam.
@kamilox4: Po pierwsze cenniki do urzędów mogą być KNNR. Jedynie wojsko (i to zależy gdzie) wymaga KNR. Sekocenbud/intercenbud musisz i tak kupić bo masz tam roboczogodzinę, koszty pośrednie, bezpośrednie, narzuty na dźwig itp. Wycenę bierz od przedstawiciela handlowego danego producenta. Baaa możesz im wysłać PZT i sami dobiorą słup i oprawy. Jak coś to pisz.