Wpis z mikrobloga

@Stefaniak91: tylko synology (720 lub 920), mam WD my cloud home duo (wersja 2-dyskowa) i bardzo nie polecam. Kupiłem jako dawcę, bo z dyskami 2x8TB całość wyszła w cenie pojedynczego dysku, odpaliłem na chwilę oczekując w sumie niczego, ale transfery po max kilka MB/s (przy wielu plikach nawet poniżej 1MB/s) i mielenie dysku non stop - firmware po prostu zabija wydajność (i dyski).
@Stefaniak91: najlepiej jakbyś napisał do czego będziesz używał tego NAS-a. Mam DS920+ i mogę nawet polecić. Zależało mi na 4 slotach na dyski, bo wolałem zamiast 2x 8TB kupić na razie 2x 4TB a róznice wydać na lepszego NAS-a na cztery sloty. Z drugiej strony zamiast DS920+ to można się powoli zastanawiać nad serwerem zamiast typowym NAS-em.
@dan3k: Jeżeli zamierzasz pracować na dysku w swojej stacji roboczej/laptopie a robić tylko backupy np. nocą to pewnie i DS220j starczy. Ale jak zamierzasz się bawić tymi feature-ami które oferuje synology, różnymi apkami, zamierzasz rozszerzać funkcjonalność NAS-a w przyszłości itd, to jednak brałbym minimum DS220+.
@dan3k: Rozumiem, że nagrywasz obraz z kamer IP. Nagrywasz non stop czy tylko motion eventy? Jeżeli motion eventy to korzystasz z mocy obliczeniowej kamery czy NAS-a? Pytam z ciekawości, bo sam ostatnio walczę trochę z kamerami.

No dla mnie minimum to jakieś snapshoty jeżeli chodzi o NAS-a. Niestety zdarzało mi się w przeszłości nadpisać jakiś ważny plik czymś mniej ważnym o tej samej nazwie. No i ja korzystam bezpośrednio z podmapowanego