Wpis z mikrobloga

Zmiana obozu AMD na Nvidie a dokładniej RX 580 4GB > GTX 1070 8GB


W każdym razie, oprogramowanie od AMD to jakieś arcymistrzowstwo w porównaniu do tych ustawień od zielonych, ustawienia GTXa wyglądają jak jakiś soft napisany przez studenta na umowie zlecenie. Soft od AMD ma genialna szatę graficzną, tonę dodatkowych opcji, no po prostu kosmos.

Nie mówcie mi że RTXy też mają ten sam soft bo zdechnę xD

#pcmasterrace #komputery
V.....m - Zmiana obozu AMD na Nvidie a dokładniej RX 580 4GB > GTX 1070 8GB 
SPOILER...

źródło: comment_1626707361HXS4lfIRCNQecJf8l0D4Cb.jpg

Pobierz
  • 27
@danielinho: Akurat sterowniki od AMD to złoto. RX580 przez tyle lat ciągle wspierany do tego stopnia, że nawet dziś jest to OP karta w swojej klasie cenowej.

@nowywinternetach: No właśnie jak dla kogo, dla mnie ma to znaczenie, wiadomo wchodzisz to ustawień raz na tydzień, ale mnie po prostu razi ta prosta by nie napisać prostacka szata graficzna a raczej jej brak, bo to prosty panel ustawień. AMD ma ikonki,
@Victim: akurat moje doświadczenia opierają się na wiedzy sprzed kilku lat, kiedy to stałem się nieszczęśliwym posiadaczem RX 470 4GB od MSI. Ciągłe crashe, wywalanie do pulpitu, artefakty. Reinstalacja systemu, zmiana sterowników i masy ustawień totalnie nic nie dawały. Z każdą kolejną aktualizacją miałem wrażenie, że jest coraz gorzej. Później na całe szczęście przyszedł boom na kopanie i ktoś wziął ode mnie tą kartę za podobne pieniądze, które zapłaciłem pół roku
@Victim: U mnie jest dokładnie odwrotnie, nie widziałem co to znaczy #!$%@? się sterowników dopóki nie kupiłem karty AMD. Co z tego, że wygląda ładnie, skoro się #!$%@?? Wolałbym, żeby w ogóle nie wyglądał, może być commandline ale niech działa 100% czasu.
@frutson: Wkładam RX580 do kompa, cyk, działa

Wkładam GTX 1070 do kompa, nie uruchamia się PC, kod błędu 02, reset, kod błędu 02, błąd VRAM, reset, czarny ekran ( ͡° ͜ʖ ͡°) godzinę się z nią bawiłam
AMD dopiero z serią 6 coś do przodu poszła. Poprawione błędy Navi 1, które były ogromne, w masie gier stuttering, niewykorzystanie gpu na 100%, mniejszy narzut na procesor który też był wiecznie ogromny i zmniejszał wydajność


@nowywinternetach: Przez serię 6 masz na myśli RX 6000? Hmm, na Hardware Unboxed mają testy, z których wynika, że to Nvidia miała i ma problem z narzutem na procesor. Pierwszy i drugi materiał na ten
Przez serię 6 masz na myśli RX 6000? Hmm, na Hardware Unboxed mają testy, z których wynika, że to Nvidia miała i ma problem z narzutem na procesor. Pierwszy i drugi materiał na ten temat.


@Jan_K: Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o większy narzut przed RX 6000. W aktualnej serii poprawili to i nawet NV wyprzedzili, więc gratki. Ale robienie bożka z AMD wcześniej to tak średnio bym powiedział. Masa
@Jan_K: Nie mam teraz czasu na obejrzenie tego, ale miałem kilkadziesiąt kart graficznych obu producentów i z pewnością narzut AMD był ogromny. RX 580 dusił się na i5 4690K, gdzie 1060 GTX latał na maxa. 5700XT miałem w połączeniu z Ryzenem 2600 potrafił na 60% w wielu miejscach latać, gdzie 2070 RTX chodził na maxa. Do 5700XT to nawet nie zawsze Ryzen 3600 potrafił stykać, co mnie kompletnie odrzuciło od tego
@Jan_K: A właśnie. Oni testują na 4790K - on już jest znośny. No i nadal nie jest to AMD. Najgorzej wypada połączenie AMD + AMD. I też nie liczę 5xxx od AMD bo te już mają niezły single core. Jakby tam spróbowali test na Ryzenie 1600 to byłby K/O