Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: Chcemy w mieście, uparliśmy się że jak tyle kasy to niech to już będzie w granicach.. ale zobaczymy bo założyliśmy że kupimy za bańkę, a nic ładnego nie możemy w tej cenie znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szukamy we Wrocławiu
@kogi: działki w mieście kosztują od 300tys. Mówimy o małej działce, bez mediów, często z jakimś słupem, z trudnymi warunkami zabudowy. Takie lepsze działki to 600tys. minimum. A gdzie do tego koszt domu xD dla mnie szeregówka > mieszkanie, ale tez zależy jaka szeregówka i jakie mieszkanie po prostu.. dlatego wciąż się na nic nie zdecydowaliśmy.
@Lala-Sassy: Szeregówka łączy w sobie wady mieszkania w bloku i osobnego domu czyli mała prywatność, wszystko musisz sama utrzymać i do wszystkiego dokładać, kosić trawę itd. Ja właśnie dlatego się zdecydowałem w mieście na mieszkanie w lepszej lokalizacji. Ale ja mam tez dwa domy wiec to tez inna sytuacja
@kogi: Ja tak nie uważam. Oczywiście przy domu jest więcej pracy, ale wiem z czym to się wiąże, zdaje sobie z tego sprawę i to jest przemyślana decyzja. A mieszkanie 130-150m raz ze trudno znaleźć a 2 że koszt wychodzi jeszcze większy niż za szereg.
@kogi: Chcemy mieć dwoje, być może nie będziemy mieć żadnego, kto wie ¯_(ツ)_/¯ a metraż wcale nie taki duży, bo wcześniej chcieliśmy budować 220m, i tak zeszliśmy sporo w dół.
@Lala-Sassy: To zastanówcie się czy nie lepiej na początek wziąć coś mniejszego jakieś 60m w lepszej lokalizacji i w miarę powiększenia rodziny za kilka lat zbudować coś większego, a to mniejsze pod inwestycje. Nie warto od razu pchać się w takie duże, bo koszta utrzymania wysokie, a nigdy nie wiesz jaka będzie przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kogi: Mamy już 50m to nie będziemy zamieniać na 60m, to bez sensu. Tym bardziej, że większe mieszkanie we Wro, w dobrej lokalizacji to koło 600tys. Nie chce nam się w to bawić żeby za 3 lata znowu szukać czegoś innego.
Wkład własny na dom mamy 20-30%, rata kredytu nas nie przeraża, jak się noga powinie to sprzedamy to 50m. Chcemy się też ubezpieczyć na życie. Nie podejmujemy decyzji na gorąco,
@Lala-Sassy: A no to faktycznie bez sensu. W takim razie jak chcecie coś większego i swojego to celujcie w dom poza miastem. Najlepiej kupić działkę i wybudować samemu pod swoje potrzeby. Gotowy w dobrej cenie ciężko będzie znaleźć, a mieszkanie takie duże to nie ma sensu.