Wpis z mikrobloga

@OHB_: aktualnie mam wypalenie zawodowe takie że najchętniej dzisiaj złożyłbym wypowiedzenie za porozumieniem stron. Czuje poczucie wyczerpania i całkowitego braku energii, zauważyłem cyniczny stosunek do pracy oraz efektywności pracy to już nie mam w ogóle.
To wynika że źle dobranej pracy, zaufałem rodzinie i oczekiwałem że mnie poprowadzą, chciałem się wspomóc, i pomyślałem że jak się nadaża okazja żeby pracować gdzieś i może stać się kimś w zawodzie to przyjąłem no
  • Odpowiedz
@interpenetrate: aktualnie zdecydowanie problemy rodzinne odstawiłbym na dalszy tor, a skupił się na mnie i na problemie z traumą i zespołem stresu pourazowego i tym samym przerwanym procesie poznawania siebie - bo muszę zarabiać, muszę odnaleźć zawód w którym pójdę do góry w której będzie mi działać napęd. Czyli musiałby spełniać jak rozumiem teraz jakieś w taki sposób powytwarzane potrzeby i łaknienia. Jest to wyższy priorytet i przydatność dla mnie, pozwoli
  • Odpowiedz
@OHB_: nie mam pojęcia beh-poz wygląda na tylko zmianę myślenia o problemie. Wygląda na jednostkowy. Tzn. trzeba za każdym razem go używać do każdej kolejnej rzeczy a nie jestem pewien czy o to chodzi. Terapia w takim wypadku również chyba jest nastawiona bardziej na usługę i wymagania klienta żeby było "sprawnie i rozwiązać problem". Wydaje się że jeden problem a taka terapia to trochę bardziej zaawansowana pogawędka i wygadanie się psychologowi
  • Odpowiedz
@OHB_: boję się jednego
Weźmy np. taką kobite
http://gestalt-iwonakacyna.pl/

Gdzieś miałem otwartą tą stronę, widocznie gdzieś trafiłem jak szukałem, nic o niej nie wiem.

Załóżmy że do niej się decyduje iść
A ona,
Prowadzi terapię, jak kobietka dla kobiet czyli tam się kobiety wyżalają, ona ich słucha, one doświadczają trudności emocjonalnych i ona ich słucha i takie #!$%@? #!$%@?, kawy brakuje.

Krótko mówiąc nie wiem czy takie coś mi pomoże.
Jednocześnie
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Ta Pani nie wyglada na godną zaufania, nigdzie nie ma informacji czy ma magistra z psychologii i czy skoczyła szkolenie w związku który jest w EFPP, jak np. PTPP. Na twoim miejscu poszukałbym czegoś na znany lekarz.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Ostatnio miałem mało czasu żeby odpisywać, dlatego pisze tak po łebkach. Wcześniejszy komentarz to była bardziej przestroga żebyś uważał do kogo idziesz, najpierw sprawdź jej/jego kompetencje. Dobrego terapeutę poznasz po tym, że jeśli nurt w którym prowadzi lub jego doświadczenie nie pozwoli na skuteczną terapie to poleci ci kogoś innego pracującego w odpowiednim dla ciebie nurcie. Wybranie odpowiedniej szkoły terapii jest ważniejsze, niż to czy zostaniesz przyjęty przez mężczyznę lub
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Opowiedziałem twoja historie znajomej, która jest terapeutką psychodynamiczną. Doradziła żebym polecił ci psychoterapię poznawczo-behawioralną. Odradziła ,,przełamywanie lodów” za pomocą Gestalt. Dodatkowo uważa tak jak ja, że dobry psychoterapeuta dobierze ci najlepszą terapie po wywiadzie.
  • Odpowiedz
@OHB_: to podsyłam luknij na to
link1
link2
link3
link4
link5
link6
link7
link8
tutaj fajna specjalizacja też z seksuologii, pewnie wykorzystywane to jest najczęściej do zaburzeń orientacji seksualnej, czy nie radzenia sobie z tak odkrytą - no mnie to nie dotyczy, ale nie przeczę że potrzebuję pomocy z tego zakresu.
link9 ta ma kozackie doświadczenie, ale bardziej psychiatrą jest, a psychoterapię to chyba tylko sobie dopisała

Trudno cokolwiek wybrać. Nie
  • Odpowiedz
@OHB_: no to ten którego wrzuciłeś można dorzucić jako jeden z dziesięciu.

Oczywiście ta cała ściana tekstu którą napisałem - tak zamierzam to i wiele innych rzeczy po prostu przekopiować (oczywiście bez żadnych danych osób trzecich), czy przeczytać to gdzie są zawarte opisy problemów z jakimi się zmagam. Łatwiej mi to przelać na papier, na żywo zazwyczaj milczę bo nie ma myśli w mojej głowie wtedy, jest tylko blokada.
  • Odpowiedz