Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy moich zmagań z budową lasera (pierwszy wpis o teście tuby lasera CO2: https://www.wykop.pl/wpis/58044539/tak-z-dwa-lata-temu-budowalem-ploter-z-laserem-ze-/).

Od ostatniego wpisu przygotowałem dokumentację do palenia i gięcia blach na konstrukcję ramy. Nigdy tego nie robiłem, ale okazało się to dużo prostsze niż myślałem. Trochę zajęło wepchanie się w termin produkcji z takim małym zamówieniem, ale się udało i po 2-3 tygodniach otrzymałem pogięte blachy.

Poza skręceniem samej konstrukcji zmontowałem do tej pory również cały układ xy plottera i klika pomniejszych elementów do trzymania lustra i tuby lasera. Oczywiście w tym czasie pojawiło się kilka problemów (niżej w komentarzach pokaże fotki poszczególnych miejsc):
- nie dostałem jednej płytki napinacza dla osi Y, ale szlifierka i wiertarka poszła w ruch i sobie ją dorobiłem,
- kolizja lustra z silnikiem krokowym - po kilku próbach udało się jej pozbyć po odwróceniu uchwytu i przesunięciu go o jedną śrubę. Jedyne czego się obawiam to to, że spowoduje jakiś inny problem później (przykładowo lustra nie będą w siebie trafiać),
- zamówiłem koła zębate bez łożysk przez co przy mocniejszym napięciu paska stawiają dość duży opór i cała oś X przesuwa się niezbyt płynnie,
- początkowo ruch osi X był jeszcze gorszy, ale rozebrałem całość i zmontowałem jeszcze raz przykuwając większą uwagę do dokładności, wszystkie elementy starałem się montować co do milimetra dokładności, sprawdzałem przekątne, itd.
- chciałem użyć starego zasilacza od kompa, ale nie sprawdziłem jakie poziomy napięć on daje i musiałem zamówić inny, które przyjdzie we wtorek.

Dalszym krokiem jaki mam w planach to po otrzymaniu zasilacza podłączyć sterownik i okablować silniki krokowe, sprawdzić płynność układu. Powinienem zaraz zamówić zębatki z łożyskami, bo bez nich tej płynności nie osiągnę. Gdy to zrobię to zapewne przejdę do montażu tuby i kalibracji luster. Gdy to zrobię to zapewne już będę miał większość elektroniki podpięte, będę chciał to jakoś uporządkować, dalej przykręcić płyty, które widać na zdjęciu za profilami. Mają one stanowić bardzo budżetową obudowę (dostałem jedną taką za darmo).

Moje wątpliwości, które mam i mogą stworzyć kolejne problemy:
- sterownik lasera wymaga montażu czujki przepływu wody. Nie kupowałem od chińczyków dedykowanego (koło 12-15$), kupiłem najtańszy przełącznik przepływu wody (1,5-2$). W instrukcji sterownika natomiast dopiero teraz zauważyłem, że wymagają na tej linii sygnału 24V i niby ten przełącznik na niektórych aukcjach ma podany zakres 5-18V, na innych w ogóle nie ma takich danych, ale mam nadzieję, że będzie działać, w końcu to tylko styk, który zamyka się przy odpowiednio silnym przepływie wody?
- druga rzecz to system sprężonego powietrza. Sterownik również ma wejścia, które umożliwiają sterowanie systemem doprowadzenia powietrza do głowicy, ale o ile się dobrze wczytałem nie jest on obligatoryjny i można się wpiąć do głowicy bezpośrednio i załączać sprężarkę niezależnie od pozostałego układu. Z tym teraz mam pytanie, czy ktoś byłby w stanie podrzucić link do zaworu pneumatycznego gdzie podepnę się wężykiem, przekręcę przełącznik i system będzie ciągle dmuchać? W mojej sprężarce w którą mam w garażu mam pistolety, gdzie ciągle trzeba trzymać trigger.

Przewiduję, że te zmagania jeszcze trochę potrwają. :D
Prowadzę sobie kosztorys, którym na koniec się podzielę jeżeli będzie zainteresowanie.

#majsterkowanie #diy #hobby #tworczoscwlasna #konstruktor #laser i już zaraz #elektronika
Marynowany - Ciąg dalszy moich zmagań z budową lasera (pierwszy wpis o teście tuby la...

źródło: comment_1626621199H4wtuiDm93nxAC8io07P60.jpg

Pobierz
  • 10
@kajak98: pewnie, że mogę wołać. Wpisy pewnie będą wrzucał tak z raz na dwa/trzy tygodnie teraz.

Będzie to ciąć różne materiały, takie jak: drewno, sklejka, mdf, plexi do jeszcze nie wiem jakiej grubości. Wyjdzie na testach jeżeli będzie w ogóle działać, ale mam nadzieję, że poradzi sobie ze sklejką 6mm.
Oprócz cięcia w założeniu można też grawerować i tu już w większej ilości materiałów.

Generalnie moim założeniem było zaprojektować coś w
, czy ktoś byłby w stanie podrzucić link do zaworu pneumatycznego gdzie podepnę się wężykiem, przekręcę przełącznik i system będzie ciągle dmuchać?


@Marynowany: dowolny zaworek do tego wystarczy, np. taki:

https://allegro.pl/oferta/zawor-kulowy-do-powietrza-wody-oleju-1-4-wz-6996363052

Najtańsze chińczyki w Polsce kosztują pewnie ze 4-5k, mają dużo mniejsze pole robocze (2,3 razy mniejsze) i używają lipnych sterowników.


@Marynowany: mam kupiony w Chinach K40, koszt zakupu wyniósł 1500zł, bardzo sobie chwalę. A chińskiego oprogramowania po prostu nie
@Jarek_P:
Jakiej mocy to K40? Widziałem na necie, że dużo ludzi kupuje właśnie ten model i potem daje jeden ze sterowników Ruida jako upgrade. Mi zależało na jak największym polu roboczym, bo w tych najtańszych k40 to chyba było 300x200?
No i chciałem zrobić coś samemu, mam nadzieję, że się zamknę w 3-3,5k

@kajak98: władowałem już tyle kasy, że kurde no nie mogę się poddać xd
@Marynowany: K40 ma jak sama nazwa wskazuje 40W laser. Do cięcia 3mm sklejki, czy 5mm plexi spokojnie wystarcza. Pole robocze nieduże, fabrycznie to jest 20x30cm, ale wiele osób te grawerki przerabia nawet na dwa razy większe. Sterownik zostawiłem oryginalny M2 (daje radę), tylko oprogramowanie mam alternatywne (Whisperer), a do tego zrobiłem własny panel sterujący, z wszelkimi dodatkami, którego brakuje temu oryginalnemu sterownikowi, jak sterowanie powietrzem, czuwanie nad bezpieczeństwem i tym podobne.