Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyobraźcie sobie sytuacje, że jesteście rodzicami, macie dziecko w wieku 4-5 lat, które wykazuje zaburzenia sensoryczne. Czy przez ten problem wyślecie swoje dziecko do psychologa żeby to on zdecydował co z nim zrobić, czy postaracie się oboje z partnerem/ką rozwiązać ten problem?

#psychologia #dzieci #wychowujzwykopem #niebieskiepaski #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f400ae072fc8000a3ae5ca
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro sensoryka to terapia integracji sensorycznej byłaby dobra. Możesz wykonywać ćwiczenia z dzieckiem w domu, jest to bardzo fajne o tyle, że dziecko po prostu się bawi ;) do tego to dla Ciebie też może być pewien rodzaj zabawy, tylko trzeba dobrać odpowiednie ćwiczenia do zaburzenia.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak głębokie zaburzenia ma Twoje dziecko, więc najpierw trzeba zacząć od diagnozy i nie sugeruj się jednym lekarzem czy w tym przypadku psychologiem, bo w tym przypadku psycholog nie powinien nic sugerować - to nie jest jego działka.
Moim prywatnym zdaniem możesz dziecku zrobić krzywdę, jeśli wyślesz go do szkoły integracyjnej. Musisz tą decyzję wraz z żoną przemyśleć i iść na diagnozę do osoby, która się na tym
@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie dziecko w wieku do 5 lat powinno jeść jak najmniej przetworzonej żywności. Z tego co pisałeś Twoje dziecko ma wybiórczość pokarmową? Najlepiej dodatkowo skonsultuj się z dietetykiem w tej sprawie. Mam wrażenie, że tam o coś chodzi jeszcze, serio jak chcesz to pisz, pracuję w tej branży (próbowalam do Ciebie anonimowo, ale mi się link skasował).