Wpis z mikrobloga

Gdzie szukać noclegu w Zakopanem żeby mieć dobrą bazę wypadową na góry? Polecicie jakieś miejsca? Chce jechac z różowa we wrześniu na tydzień, nie chce mi się tam autem jeździć także dobra komunikacja miejska jest raczej na wagę złota.

#tatry
  • 11
  • Odpowiedz
@rocky_b: Stosunkowo dużo możliwości daje wam start z Kuźnic. Jeżeli to wam odpowiada, to w rejonie ronda pod Kuźnicami (np. ul. Karłowicza, Bulwary Słowackiego itp, albo dalej wzdłuż Drogi Do Olczy) znajdziecie mnóstwo noclegów 15-30 minut z buta od wejścia na szlak.
  • Odpowiedz
@rocky_b: Tak z doświadczenia i wygody, ja nocuje najczęściej w okolicy ulicy Makuszyńskiego. Blisko na zakupy, blisko do busów (watra) na kuźnice spokojnie można sobie zrobić również spacer. Na wypad w Tatry zachodnie też daleko nie jest, wystarczy zejść przez krupowki na 3maja. Jadę za tydzień i nocleg na przeciwko watry udało się jeszcze w dobrej cenie urwać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xReapeR @cochese @2-aminopirydyna Zarezerwowaliśmy se nocleg przy ul. Do Tadziakow 7, chyba będzie spoko baza. Ciężko jest na rysy wejść? W Tatrach będziemy pierwszy raz, mamy plan na jedną trasę przez dolinę strazynska czerwonym szlakiem Giewont - Kasprowy i powrót, mapy turystyczne pokazują 10.5h drogi wiec spoko, wyjdziemy wcześnie. Polecicie jakieś inne fajne takie trasy?
  • Odpowiedz
@rocky_b: trasa jaka opisałeś jest do zrobienia, jeśli ktoś sprawniejszy fizycznie to bez problemowo. Ja dotychczas robiłem osobno czerwone wierchy i osobno Giewont. Rysy może spróbuje za rok, jednak na początek bym odradzał, jest tyle fajnych innych tras gdzie można zdobyć jakieś doświadczenie. Można w Tatrach zachodnich dużo pochodzić, Dolina Kościeliska i np. Ornak lub Dolina Chochołowska i Grześ Rakon, Wołowiec. Dajcie sobie czas na Rysy, wszystko po kolei.
  • Odpowiedz
@rocky_b: Ja tam na Giewont wolę iść od schroniska na Hali Kondratowej, ale to ja. Jak to wasz pierwszy raz w Tatrach, to Giewont, Czerwone Wierchy i Kasprowy jednego dnia... no nie wiem, rozdzieliłbym to na dwa dni. Tak samo Rysy - najpierw "obwąchajcie" się z Tatrami, potem uderzajcie na Rysy - to długi szlak, zmęczenie wpływa na bezpieczeństwo, a tam jest gdzie zrobić sobie krzywdę.
Zdecydowanie obczajcie Halę Gąsienicową i
  • Odpowiedz
Zarezerwowaliśmy se nocleg przy ul. Do Tadziakow 7


@rocky_b: w czerwcu mieszkałem 100m dalej na Tetmajera, fajny punkt. Jeśli jesteś pierwszy raz w Tatrach to ja bym nie szedł na Rysy od razu, trochę się trzeba obyć, ale sporo zależy od kondycji. Jeśli masz niezłą to Kozi Wierch od D5SP to prawie wysokość Rysów, a trasa dużo lepsza dla amatora.
  • Odpowiedz