Wpis z mikrobloga

@Ranger: telewizor włącz albo poczytaj czasem coś innego niż wykop. Jestem zaszczepiony. Nie, nie chronią przed chorobą. Chronią w znacznym stopniu przed zakażeniem (nie nosicielstwem!) a w przypadku zakażenia w około 90 procentach przed jej ciężkim przebiegiem.
@Ranger: Po pierwsze to nie zadałeś żadnego pytania tylko wystosowałeś prośbę a może żądanie.
Po drugie odpowiedziałem Ci na ten zaczepny durny wpis, telewizor włącz albo poczytaj coś innego niż wykop.
@Ranger: No to chronią przed chorobą czy jej poważnym przebiegiem? Zdecyduj się proszę. Napisałem Ci jak jest przecież. Jestem osobą, która w temacie szczepień siedzi od lat a w sars-cov-2 od początku tego bałaganu. To ja byłem osobą, która wtedy spanikowanych wykopków uspokajała, to ja tłumaczyłem im niewydolność kulejącego systemu i wreszcie to ja czasem musiałem zmasakrować jakiegoś antyszczepionkowca. Przypłaciłem to wszystko (pracę, nie wykop) poważnie zdrowiem, na tyle poważnie, że
No to chronią przed chorobą czy jej poważnym przebiegiem?


@spwasch: Wg. mojej wiedzy szkolnej i tego na co trafiłem w internecie, szczepienie chroni przed jednym i drugim.

Nadal nie dostałem linków do specjalistów, którzy to negują, i na których opierają się szury wykopowe.
@Ranger: To rzucałeś chyba w szkołę kamieniami. Wytłumaczę Ci to najbardziej łopatologicznie jak potrafię. Jeśli chroni przed chorobą to o jakim ciężkim czy lekkim czy bezobjawowym jej przebiegu może być mowa? Jeśli nie chroni przed chrobą to wtedy spektrum możliwości jest więcej. Tu wkracza szczepionka. Nie chroni, nie jest prezydenckim listem żelaznym do bycia zdrowym. Gwarantuje, że w znacznym stopniu unikniesz zakażenia w sytuacji gdy bez niej prawdopodobnie byś się zakaził.
@spwasch: Dlaczego piszę 'w dużym stopniu'? Bo to już zależy od szczepionki. Wg naszych statystyk najlepiej wypadają te na P i M z mocną dziewiątką z przodu, gorzej ta na J a stawkę z marnym wynikiem nie przekraczającym 50% ta na A. Jeśli chodzi o ewentualny przebieg choroby wszystkie radzą sobie równie dobrze. Czyli 90% na lajciku.

Kumasz już wszystko?