Wpis z mikrobloga

Motomireczki, tacie spodobał się Opel Agila/Suzuki Splash. Póki co to baaaardzo wczesny etap. Miał ktoś z Was z nimi kontakt? Jakieś konkretne wady tych autek? Niby bliźniaki, ale może któryś ma tańsze/łatwiej dostępne części, czy jeden pies? Silnik raczej ten 1.2 (nie wiem czy to nie jakaś nowsza wersja tego, co ma teraz w Corsie C 1.2 twinport). Ogólnie ok, czy raczej celować w Pandę III (ta też mu chodzi po głowie). Temat bez ciśnienia :)
#motoryzacja #samochody
  • 6
  • Odpowiedz
@ewataewa: jeżdżę takim już dłuższy czas (suzuki Splash) 2011 rok, 84kkm z wad to na pewno częstą rzeczą jest problem ze sprzęgłem przy około 80kkm. Mi padł docisk więc wymieniłem komplet, dodatkowo jest problem z linkami do biegów ale jak masz ogarniętego mechanika to da się to zregenerować a jak nie to wydatek 1500 zł w ASO (nie ma zamiennika). Ogólnie auto nie najgorsze w mieście na klimie pali około 7l
  • Odpowiedz
@ewataewa: nie ma sprawy, jeszcze trzeba pamiętać przy tym aucie o odpowiednim czasie wymiany oleju (jest rozrząd na łańcuchu) i wymieniać co te 10kkm olej i dodatkowo kontrolować świece ale ogólnie koszty nie są zabójcze a jeździ się autem świetnie (: łatwo się wsiada i wygodnie się siedzi :b
  • Odpowiedz
łatwo się wsiada i wygodnie się siedzi


@Valisar: O to mu głównie chodzi. Teraz śmiga Corsą C i w sumie nie ma za co jej wymieniać, bo jest mega żwawa i nieźle wyposażona, ale tato wpada przy wsiadaniu i ma problemy z sięganiem pasa :( O olej się nie martwię, auta w domu mają symboliczne przebiegi więc wymiana "profilaktycznie" co rok.
  • Odpowiedz
@ewataewa: wszystko wychodzi w bardzo podobnych pieniądzach więc nie ma co szaleć, u znajomego mechanika wymiana filtrów z olejami mieści więc w okolicach 250-300 zł więc pewnie wyjdzie to podobnie jak w oplu (: a tak to często jest tak że dana część i tak jest opisana do dwóch samochodów (a nie korzystam z ASO bo bez przesady :b)
  • Odpowiedz