Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz:
Klawiatura i myszka - gry wymagające precyzyjnego celowania, takie gdzie trzeba sporo klikać po UI (zarządzanie tonami badziewia w ekwipunku, crafting), karcianki
Pad - platformówki (Ori, Hollow Knight), Slashery (Castlevania), Souls like (DS, Sekiro), generalnie gry akcji (np. Hades)
@KromkaMistrz: Na padzie da sie grac przyzwoicie tylko w gry 2d, scigalki i bijatyki. Wszystko w 3d odpada poprzez brak mozliwosci plynnego i precyzyjnego rozgladania sie - grzybkiem nie da sie osiagnac tej samej plynnosci co myszka. Nawet jak ogladam jakies recenzje czy gameplaye na yt to od razu widze, ze ktos gra na padzie bo rozgladanie sie ma taki skokowy i urywany charakter.
Chociaz tak naprawde w gry 2d tez sie nie da grac dobrze na padzie. Powodem jest to, ze wiekszosc przyciskow obslugiwanych jest kciukami. Da sie w wspolczesnych padach przemapowac niektore akcje na triggery, chociaz nie we wszystkich grach - ale co do zasady duzo latwiej w trudnych platformowkach trzymac wszystkie palce na klawiszach niz machac kciukiem. Ogladajac rozne speedruny widze, ze wlasnie czesto zamiast klasyczne trzymac pada i obslugiwac przyciski kciukiem, klada
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KromkaMistrz: kwestia przyzwyczajenia i rozwiązań zaproponowanych przez twórców gier.
Nie mogłem sobie wyobrazić grania na padzie w takie diablo 3, cities skylines czy frostpunk jednak autorzy rozwiązali sterowanie doskonale w każdym z tych przypadków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackFett: ja mam to samo odczucie. Np w city skylines na padzie mi się grało bardzo dobrze. Dodałbym jeszcze do tego pillars of eternity, które było bardzo intuicyjne na xboxie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: U mnie w większości przypadków najlepiej sprawdza się klawiatura i mysz, ale jak muszę grać na padzie to gram na padzie.
Pad oczywiście do konsoli i emulatorów na komputerze.
Do grania na PC tylko mysz i klawiatura. Nawet grając w Fife czy NFS lepiej mi się działa na klawiaturze.