Wpis z mikrobloga

#weteranschroniska #psy

Kupmy duże łóżko, mówiła różowa, będziesz miał dużo miejsca do spania.
Takiego wała, powiedziały psy.

No ale słowo ciałem się stało, nowe łóżko z IKEI zmontowane (po drodze tylko 4 kryzysy w związku, 5 kryzysów egzystencjalnych i chęć jebnięcia częściami i wyjechania w Bieszczady). Materac z gatunku tych porządniejszych, okazało się, że antypsowy – Tośka jeszcze wskakuje z racji długich łap, Laki już ma łapy za krótkie, musimy mu skombinować jakąś pufę czy coś w ten deseń do pomocy.

Długo nie pisałem na tagu, bo i nic ciekawego się nie działo, a i zdalny etat swoje w kość daje (dobre memy o Januszach do podrzucenia szefowi mile widziane). Tośka niestety za bardzo swojego zachowania nie zmienia (czyli na widok różowej pies się mało ze szczęścia nie posika, na mój widok czym prędzej się oddali ( ͡º ͜ʖ͡º)). Poza tym jak na swoje lata i stan zdrowia to trzyma się dobrze, żadnych problemów z nią nie mamy, co najwyżej ostatnio kot uznał, że świetną rozrywką jest gonienie psa, na szczęście i pies, i kot żyją (jeszcze).

U weterynarza przy okazji szczepienia udało się w końcu Tośkę porządnie zważyć – 12 kg (w momencie wzięcia ze schroniska ledwie 9,5 kg), więcej miłości nam (i psu) nie trzeba, więc będziemy utrzymywać tę wagę (co w sumie nie jest trudne mimo prawie zerowej aktywności samej Tośki).

Sam pies był lekko oburzony, gdy stare łóżko na jeden dzień było zmontowane i trzeba było leżeć w klatce, na nowym materacu zameldowała się jako pierwsza. Jeszcze muszę poważnie przemyśleć, gdzie ja znajdę dla siebie miejsce do spania. ( ͡º ͜ʖ͡º)

A, no i sama Tośka ewidentnie nam siwieje (punktowo, no ale upodobniła się do dalmatyńczyka w ostatnich tygodniach).
F.....r - #weteranschroniska #psy

Kupmy duże łóżko, mówiła różowa, będziesz miał d...

źródło: comment_1626526192Bp19H8Ua54wzIJ9HzSL26z.jpg

Pobierz
  • 55