Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że nienawidzę mojej pracy.

Pomijam to, że to produkcja i 3 zmiany, ale w tej firmie... dużej korporacji wszedłem na rynek pracy zaraz po szkole. Ja jako młody i pełen energii wykazywałem się w wielu kwestiach i przebijałem niejednokrotnie doświadczonych pracowników - To pozwoliło mi awansować relatywnie szybko, ale właśnie teraz zdałem sobie sprawę...
Jestem w stanie obsługiwać każde stanowisko na hali, a nie jest ona monotematyczna - mamy wiele różnych maszyn, ale nie tylko je obsługiwać, ale także robić tak zwane "setupy" czyli przygotowywać, ustawiać i przezbrajać maszyny na różne modele by trwała produkcja seryjna.

I teraz do mnie dotarło, że jestem wykorzystywany. Przykro mi z tego powodu w sumie ze swojej własnej głupoty - Liczyłem, że ktoś to doceni i wynagrodzi mi adekwatnie do umiejętności, ale jedyne na co mogę liczyć to "dobra robota".

Dziś zdałem sobie sprawę, że zarabiam jak klasyczny operator jednej maszyny, a ogarniam całą produkcję na hali - za #!$%@? 3650zł... no i za rok już będę płacił podatek dochodowy z racji wieku, czyli zarobki jeszcze mniejsze.

Wy się śmiejecie z memów z popularnego janusza alfa, ale słowa "Stanowisko bardziej prestiżowe, więcej obowiązków, ale chociaż pieniądze te same" to #!$%@? najprawdziwsza prawda.

Pocieszcie mnie... Bo czuję się jak frajer.

#pracbaza #januszex #praca #januszalfa
  • 20
  • Odpowiedz
@GwachQar: Umiejętności których się nauczyłeś nikt Ci nie zabierze. Jeśli obecny pracodawca nie chce Ci za nie płacic to może warto na spokojnie zacząć rozgladać się za innymi możliwościami zarobkowania?
Na pewno lepiej dla Ciebie, że wykorzystałeś czas na etacie do zdobycia większej ilości umiejętności niż było to od Ciebie wymagane. Może wykorzystasz je gdzie indziej? Może jako serwisant opisywanych urządzeń?
  • Odpowiedz
mam umowę zwykłego operatora maszyn i urządzeń


@GwachQar: dodaj w cv jakieś znajomość (linii;) oraz zarządzanie linią produkcyjną - zapytają się o to, to im opowiesz :) u mnie w miejscowości szukają np. ludzi ze znajomością języków inną niż angielski czy niemiecki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GwachQar: ja umiem swoją pracę i się 2 lata starałam, a jedyne co dostałam to #!$%@?, bo śmiałam powiedzieć "nie" xD w januszexie nie warto, na przyszłość będziemy mądrzejsi heh
  • Odpowiedz