Wpis z mikrobloga

Psycholog to największe oszustwo.
Chodziłem swego czasu to kobieta była oderwana od rzeczywistości.
Kazała mi szukać znajomych na spacerze na mojej wsi gdzie mieszkają same stare dziady xD
Powiedziałem jej że to niemożliwe ale ok.
Później co wizyte pytała czy kogoś spotkałem a ja odpowiadałem że nie xD

Byle jeszcze inne chore rzeczy które mi chciała wcisnąć ale na szczęście wiedziałem jak jest.

#przegryw #heheszki
KonserwatywnyMocny - Psycholog to największe oszustwo.
Chodziłem swego czasu to kobi...

źródło: comment_1626468196VSYreM9yTOdoxnqeiI0sNv.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@vvvariacik psychoterapeuta to zawód który zdobywa się :
- mając wykształcenie psychologiczne lub pedagogiczne

- kończąc całościowy cztero lub pięcioletni kurs psychoterapeutyczny zależnie od nurtu

- przechodząc własna psychoterapię

- robiąc staż, superwizję i często studium przypadku na egzaminie

( ͡º ͜ʖ͡º)

psychoterapeuta > psycholog

Psychoterapeuta prowadzi terapię

Psycholog nie prowadzi terapii, tylko poradnictwo psychologiczne ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Mirkowy_Annon: Czekaj, co? Psychoterapeuta nie musi być psychologiem. Nie wiem czy musi mieć jakieś inne wykształcenie, ale może być psychiatra terapeuta, wiem, bo sam jestem do takiej umówiony (jako do psychiatry, miała dobre oceny na ZN i bliski termin).
  • Odpowiedz
@blargotron: właśnie pytałem żony. Psychiatra to kierunek lekarski, i lekarz psychiatra może być psychoterapeutą ale musi ukończyć taki sam 3-4 letni kurs psychoterapii. Są tacy specjaliści, żona współpracowała z takimi dwoma lekarzami i jedna na takie wizytę poświęcała minimum godzinę a druga max. 4-5 min xD. Więc pewnie też zależy od człowieka :)
  • Odpowiedz
@ythell: Psychiatra poświęca ile czasu se wymyśli, powinien generalnie wysłuchać, zadać pytania, sformułować hipotezę i zalecenia (w tym leki). Do tego musi szybko zerknąć na historię i szybko do niej wpisać nowe ustalenia. Wizyty kontrolne to mogą trwać 5 minut. W leczeniu prywatnym jakieś limity są bo pacjenci są umawiani na godzinę, więc to produkcja taśmowa. Na NFZ nie ma teoretycznie limitu (pytałem rejestratorkę), pacjenci mają podana tylko godzinę, ale czekają
  • Odpowiedz
@zasadzka01: @Mirkowy_Annon:
i tak i nie, macie rację z tym co mówicie, tylko problem jest taki, że aby zostać, powiedzmy, kierowcą ciężarówki konieczne jest odpowiednie prawo jazdy, a jeżeli ktoś sobie otworzy gabinet psychoterapeutyczny bez wymienionych przez was kwalifikacji, to nie grożą za to żadne konsekwencje, tak jak by groziły, kiedy ktoś jeździłby ciężarówką bez prawa jazdy
  • Odpowiedz
@vvvariacik Ja trafiłem na super psychiatrę który CHCIAŁ ze mną rozmawiać, doradzał i nie oceniał. Szkoda tylko, że już do niego nie chodzę bo poszedłem na studia i nie chcę mi się jeździć. Do psychologa poszedłem, strata czasu (dobrze, że nie pieniędzy bo z pakietu Luxmed). Tak jak mówili przedmówcy, do kobiet się nie chodzi i mają 100% racji.
  • Odpowiedz