Wpis z mikrobloga

Psycholog to największe oszustwo.
Chodziłem swego czasu to kobieta była oderwana od rzeczywistości.
Kazała mi szukać znajomych na spacerze na mojej wsi gdzie mieszkają same stare dziady xD
Powiedziałem jej że to niemożliwe ale ok.
Później co wizyte pytała czy kogoś spotkałem a ja odpowiadałem że nie xD

Byle jeszcze inne chore rzeczy które mi chciała wcisnąć ale na szczęście wiedziałem jak jest.

#przegryw #heheszki
KonserwatywnyMocny - Psycholog to największe oszustwo.
Chodziłem swego czasu to kobi...

źródło: comment_1626468196VSYreM9yTOdoxnqeiI0sNv.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@blargotron: Siema. Ani w jednej ani w drugiej przeszłość nie ma nic do znaczenia. Analizuje się na sesji aktualnie najsilniej afektywnie naładowany obszar życia np. związki, jakieś zdarzenie z tygodnia, które emocjonuje itp. Sęk leży w regularnym stopniowym transformowaniu self - czyli takiego obszaru psychiki, który automatycznie aktywuje jakąś emocję w odpowiedzi na jakąś sytuację np. ktoś za każdym razem jak wchodzi w nowy związek to czuje się w nim
  • Odpowiedz
@Kicam:
Hej, a jesteś psychologiem/terapeutą, że tak spytam?

CBT może być prowadzona krótkoterminowo lub długoterminowo. Zazwyczaj 15-20 sesji i po robocie. Ale można również pracować latami jeśli ktoś sobie życzy.


Chodzi mi po jakim czasie się obserwuje jakieś znaczące postępy, oczywiście dalej
  • Odpowiedz
@blargotron: W CBT uzyskanie pożądanych lepiej adaptujących do codziennego życia umiejętności zajmie te 15-20 sesji. W przypadku terapii psychodynamicznej potrwa to dłużej, do kilku lat w zależności od poziomu rozwoju osobowości, ale efekty poczujesz po ok. 6 miesiącach. Oczywiście w zależności od rodzaju trudności czas może się zmieniać.

W psychodynamicznej sesja wygląda w ten sposób, że rzeczywiście kopie się głębiej ale na zasadzie.
- byłam na niego zła.
- co wywołało tę złość?
- to
  • Odpowiedz
@blargotron: Nie, że o tym się nie mówi tylko, że to nie ma znaczenia. Na sesji porusza się to co aktualnie najmocniej Cię emocjonuje i dotyczy codziennego życia. Przeszłość zostaje w przeszłości. To co leczy w terapii to koncentracja na tym co aktualnie Ciebie dotyczy.
  • Odpowiedz