Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio dużo tutaj żali na to, że nie stać mirków na mieszkanie, że nie mają szans na kredyt, że ubieranie na wkład własny jest dla nich nieosiągalne (ps. jak nie stać Cię na wkład własny to na kredy też nie) i tak się zastanawiam, po co wam ten papier? Przecież zanim go spłacicie to już będziecie się do grobu kłaść, przez 30 lat myśleć o tym czy będzie na ratę, czy was Janusz nie zwolni. Po co wam to? Wynajem ma wiele zalet i w skali miesiąca wychodzi tyle sami lub mniej niż kredyt. Ta wasza potrzeba, to narzucona przez system kaganiec. #mieszkanie #nieruchomosci #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f1bf62aff2b5000bc32724
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 30
1212: > Właściciel da wypowiedzenia po latach bo syn siostry wraca z za granicy i nie ma gdzie mieszkać i potem szukaj nowego lokum

@matm: no wielkie halo, znalezienie nowego jest w końcu tak ciężkie.

chociazby po to, zeby miec cos dla siebie.


@wojteksrz: zaraz umrzesz, najlepsze lata spędziłeś w kredycie, faktycznie było warto

@augusto-mises: Ohhh a coś poza inwektywą wyjdzie z tego światłego umysłu?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania:
Szkoda że nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi skoro do innych się odnosisz.
Może więc odpowiesz na moje wcześniejsze pytanie, ale żeby nie było nudno zadam kolejne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Załóżmy że kiedyś ktoś wziął kredyt na 30 lat. Teraz jest 15 lat od tamtego momentu. Czy procentowy udział raty kredytu w stosunku do zarobków jest taki sam jak kiedy brał kredyt czy spadł? O
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem w trakcie kupowania mieszkania i powiem, że to co piszesz to są bzdury. Zebranie wkładu własnego na poziomie około 25-30 tys to nie jest prosta sprawa i nie ma nic wspólnego ze zdolnością kredytową xD
Przy wynajmie musisz doliczyć do kosztów wynajmu (nie widziałem nigdzie w większych miastach by były poniżej 1 tysiąca, a raczej są na poziomie 1.5 tys za 2 pokoje, chociaż i kawalerki 1 pokojowe też
na własnym możesz w kolejnym lokdałnie wyjść sobie grila zrobić i pifko wypić. Zrób to w bloku...


@merti: To działkę sobie kup albo poszukaj sobie znajomych u których grilla można zrobić. Na taką działkę możesz sobie pojechać żeby od rodziny odpocząć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wojteksrz: zaraz umrzesz, najlepsze lata spędziłeś w kredycie, faktycznie było warto


@AnonimoweMirkoWyznania: czym się różni "spędzenie najlepszych lat w kredycie" od "spędzenia najlepszych lat płacąc za wynajem" oprócz tego że spłacone mieszkanie ktoś odziedziczy? Rata kredytu jest często zbliżona do opłaty za wynajmowane mieszkanie albo i mniejsza, zresztą wynajmując najczęściej spłacasz czyjś kredyt ¯\_(ツ)_/¯
czym się różni "spędzenie najlepszych lat w kredycie" od "spędzenia najlepszych lat płacąc za wynajem" oprócz tego że spłacone mieszkanie ktoś odziedziczy? Rata kredytu jest często zbliżona do opłaty za wynajmowane mieszkanie albo i mniejsza, zresztą wynajmując najczęściej spłacasz czyjś kredyt ¯_(ツ)_/¯


@plusujemny: Jakby nie będę się rozwodzić nad kwestią poruszaną we wpisie, ale jako "szczęśliwa" posiadaczka kredytu powiem Ci, że różni się. Wynajmowałam mieszkania i pokoje przez 8 lat zanim