Wpis z mikrobloga

Wróciłem po lockdownie do treningów, po trzecim odczuwałem lekko ból pleców, ale go zignorowałem, sądziłem, że to może być wina "zastania się" lub po prostu DOMS. W sobotę zrobiłem ciężki i długi trening (ale wciąż małymi obciążeniami), od niedzieli odczuwam kłujący ból w części lędźwiowej, z którym nie umiem sobie poradzić. Smaruję wszystkim, co miałem w domu (Altacet, Traumon, Dolgit, Heparyna), łykam ibuprom, robię ćwiczenia z tego filmiku z termoforem. Niestety niewiele te działania pomagają. Najgorzej jest schylić się (ale bardziej do prawej niż do lewej stopy - zauważyłem, że automatycznie zginam się w prawą stronę unikając lewej, żeby nie odczuwać tak mocnego bólu). Śpię i leżę okej, ale wstać z łóżka to tragedia, podobnie wsiadanie do auta koniecznie z okrzykiem bólowym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dajcie jakieś rady, sprawdzone kremy/żele/plastry (powinienem to chłodzić czy raczej rozgrzewać?) lub inne ćwiczenia, bo zwariuję, a chciałbym też wrócić do treningów możliwie najszybciej. #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #trening #bolplecow #ledzwiowy

Aha, po analizie mojego ostatniego treningu jedyne co mi przychodzi do głowy to przeciążenie w trakcie wyciskania sztangi na płaskiej - zawsze lekko mostkuję i prawdopodobnie wtedy ten odcinek lędźwiowy "oberwał". Dodam jeszcze, że moja rozgrzewka to zawsze minimum 20 minut, najpierw aeroby, później różne wywijasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Nevinn: Czyli rozgrzewać, a nie chłodzić? Czasami używałem takich plastrów rozgrzewających to momentami już nie wytrzymywałem tego pieczenia i zdejmowałem przed czasem.
@Nevinn: kupiłem, jest lepiej 5%, ale nadal cierpię. Smaruję, zobaczymy. Jak za parę dni nie przejdzie to idę do fizjo. Miło, że pytasz. Zdecydowanie najpierw muszę zrzucić nadwagę aerobami i dopiero wrócę do obciążeń, bo cierpię jak #!$%@?.
@Nevinn: Chyba zaczyna być coraz lepiej, ból z 8/10 zelżał do powiedzmy 2/10, jest naprawdę nieźle, jeszcze boli przy wstawaniu i wchodzeniu do samochodu, ale chociaż podczas zwykłego chodzenia i siedzenia jest komfortowo. Smaruję cały czas, jeszcze dzisiaj porobię dalej ćwiczenia rozciągające (dzięki @eMaciek: za wskazówki - poszukałem na każdą partię po jednym ćwiczeniu i sobie robię).