Wpis z mikrobloga

Od dawna wiadomo, że trudno o nudniejsze auto niż #vw sharan.

Ale tak ostatnio zajrzałem sobie na stronę Volkswagena, by z ciekawości sprawdzić co tam mają. O, nawet tanio ten sharan! O, jest konfigurator - ciekawe do jakiej kwoty uda się dobić.

Pierwszy krok - silnik. OK.
Drugi krok - kolor.

...

WTF?

Śmiechłem. Ludzie nabijają się z "Poland color palette" czy "rainbow in Poland"... a tymczasem wybór kolorów tego cuda dałby się określić tekstem "jaki kolor ma dzisiaj twoja depresja?" xD

Serio, nic nie obcięło. To jest kompletna lista kolorów xD

Pobierz enron - Od dawna wiadomo, że trudno o nudniejsze auto niż #vw sharan.

Ale tak osta...
źródło: comment_1626344244Z6Ea7Sxf6e8nTn14lW3gc1.jpg
  • 22
@enron: czasem paleta kolorów jest zależna od opcji wyposażenia, więc możliwe, że w innej wersji będzie ich więcej (choć to nie jest reguła). Często te "biznesowe" wersje wyposażenia mają do dyspozycji tylko szare metaliki, białe i czarne, bo są najpopularniejsze, ale już jakieś fancy wersje mają bogatsze palety (choć w przypadku Sharana może być trudno o jakąś fancy wersję ;) ).
@PanKracy582: ale nie, nie ma że dodatkowe piniendze! W tym rzecz, że po prostu w tym nudnym do porzygu aucie nawet nie masz możliwości wybrania jakiegoś koloru spoza odcieni szarości xD
@enron: Większość nowych aut ma takie palety kolorów. Niestety trzeba nie można przebierać w modelach jeśli szuka się ciekawego koloru. Ale powód jest bardzo prosty, ludzie po prostu najwięcej kupują aut w takich kolorach.


@darkdancerr: no chyba jednak nie. Sharan to pierwsze auto, przy którym nawet nie możesz wybrać sobie jakiegoś ciepłego koloru...
w BMW fajne kolory zaczynają się od 5k pln ( ͡º ͜ʖ͡º)


@piaskun87: no i luz, płacisz i masz. W #vw nawet nie możesz zapłacić ¯\_(ツ)_/¯

Za to tradycyjnie, możesz jeszcze przy samochodzie za ~200k dopłacić do dywaników xD
@darkdancerr: no ale jest z reguły przynajmniej ten czerwony i ładny niebieski, czasami jakiś zielony itp. Ja wiem, że można sobie potem auto okleić, ale w przypadku sharana ta paleta jest naprawdę na dobitkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@enron: Oj zielonych jest bardzo mało. Moim zdaniem najlepszy wybór ma chyba akurat Audi, gdzie można wybrać lakier z palety exclusive, z tym że one kosztują 10-15k, ale to akurat drugorzędna sprawa.
@enron: Ale to wynika z tego, że ludzie nie chcą żadnego innego koloru niż czarny, srebrny, biały, względnie czerwony lub czasem niebieski (który i tak tu masz dostępny). Poza tym, wyobrażasz sobie dużego rodzinnego vana w krzykliwej pomarańczce czy jadowitej zieleni? Ja nie bardzo, choć lubię auta w żywych kolorkach.
@ZlodziejBilonownic: no ten niebieski tutaj to raczej ciemny granat, ledwo do odróżnienia od czarnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie widzę niczego złego w jaskrawoczerwonym czy neonowym zielonym vanie, wręcz bardzo fajnie by było.

@Singularity00: no ja generalnie bardzo nie lubię pancerwagenów i ogólnie samochodów z Niemiec. Sam preferuję francuzy - tylko niestety wszyscy producenci jak #!$%@? likwidują wszystko co nie należy do jednej z kategorii:
@enron: cóż … producenci oferują to czego oczekują klienci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) też mi się ta moda niezbyt podoba na suvy we wszystkich klasach ale co zrobić.
Inna sprawa, że taki kadjar i koleos jest godnym następcą scenica i espace:)
@enron: cóż … producenci oferują to czego oczekują klienci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) też mi się ta moda niezbyt podoba na suvy we wszystkich klasach ale co zrobić.

Inna sprawa, że taki kadjar i koleos jest godnym następcą scenica i espace:)


@Singularity00: Bez żartów, są małe i ta przestrzeń bagażowa jest śmieszna… Nawet nie mają trzech foteli z tyłu