Wpis z mikrobloga

@jaggi: Ja nie jestem jakiś pro programistą ale jaki sens jest rozdzielanie tego na dwie linjki ?zamiast

i=0;


for(;i<line.length();i++)

Zamiast :

for(int i =0;i

a jeszcze lepiej bo można by to było zrobić mniej więcej tak

for(auto char: line)

Poza tym to :
line="{"+sf1+"}"+"{"+sf2+"}"+line.erase(0, i+1);

dziwne wydaje mi się

Poza tym jak już używasz tablic i C++ to mógłbyś wektorów używać

Zamiast takiego dziwactwa:

string* tab=new string[x];

A i nie sprawdzasz
@sylwke3100: Ja nie mówię, ƶe to dobre, po prostu wyjaśniam skąd się to wzięło (w sumie jak ktoś pisze kod w C pod Windows to wciąƶ tak musi pisać - MSVC nie wspiera C99, o C11 nie wspominając) :P

A co do goto - wbrew pozorom czasem moƶe być przydatne, chociaƶ w tym momencie nie mogę sobie przypomnieć ƶadnej dobrej do tego sytuacji.
@sylwke3100:

i=0;


for(;i<line.length();i++)

używam tego samego "i" w dwóch kolejnych pętlach; tylko dlatego tak napisałem

line="{"+sf1+"}"+"{"+sf2+"}"+line.erase(0, i+1);


tutaj po prostu zamieniam {xxx}{xxx}jakistekst na {yyy}{yyy}jakistekst

jakoś nie wiem czemu tak zrobiłem ;p

for(auto char: line)


tak szczerze to z tym się nie spotkałem, ja nie jestem jakoś na bierząco. piszę jak mi się nudzi, jak jestem chory i siedzę w domu zamiast iść do szkoły
@sylwke3100: właśnie o to chodzi żeby nie zerować tej zmiennej bo jest mi potrzebna wartość jaką miała po wyjściu z poprzedniej pętli i nie ma prawa przekroczyć rozmiaru stringa bo osiągnięcie przez tą zmienną rozmiaru.stringa jest warunkiem kończącym jedną i drugą pętle, więc w razie czego ta 2 po prostu się nie wykona. Wiem że jest replace; tylko że tutaj było mi tak wygodniej bo z replace musiałbym jeszcze sprawdzać pozycje