Wpis z mikrobloga

Murki, mam stare drzwi w jednym z pokojów, niestety klucz zaginął wieki temu, a pasuje mi żeby zamek jednak się zamykał. Chciałbym więc go wymienić, ale najpierw muszę wymontować. Problem w tym, że wkładka zamontowana jest na jakichś małych gwoździach, mocno wbitych, a na koniec zamalowanych pod kolor drzwi. Jak to wyciągnąć? Śrubokręt do podważania się tam nie dostanie, nie ma opcji. Przewiercać też nie chcę, bo nie mogę aż tak hałasować.

#remontujzwykopem #slusarstwo #majsterkowanie #pytaniedoeksperta
Pobierz southlander - Murki, mam stare drzwi w jednym z pokojów, niestety klucz zaginął wieki...
źródło: comment_1626283236Lhud2QCLJgT0jUvtihJ3Bd.jpg
  • 8
Przewiercać też nie chcę, bo nie mogę aż tak hałasować.


@southlander: ale to ty się gdzieś włamujesz czy mieszkasz w domu dla wrażliwych na dźwięki? rozwiercenie tego to max 30 sek dobrym wiertłem, chyba, że kupiłeś jakieś z ryżu w chrl
@southlander: Wygląda na fotce na wkręta na krzyżak - weź to zdrap najpierw i zobacz. Jak nie zadziała to najlepiej rozwiercić łeb - to nie jest tak głośne jak wiercenie w żelbecie z udarem, także o sąsiadów się nie martw. To i tak będzie najcichsza metoda demontażu (poza tym zostaje młotek i ścięcie łba). Nawet jakbyś chciał podważyć to i tak musisz wbić młotkiem przecinak pod zamek.
ale to ty się gdzieś włamujesz czy mieszkasz w domu dla wrażliwych na dźwięki?


@ere78: Tak, można powiedzieć że mieszkam w domu dla wrażliwych na dźwięki. Ostatnio jak składałem szafkę i miałem do wbicia 4 drewniane kołki (czyli pół minuty stuknięć), dziadek (mieszka na dole) myślał że jego stare meble ze strychu rozwalam.