Wpis z mikrobloga

  • 3
Siemka, niedawno wszedłem w posiadanie dwóch kolumn Tonsil NewMildton 200. Mankament jest taki, że zawieszenie górne (te pianki takie) są popękane i wziąłem się za ich wymianę. Kiedy już je zmontuje, to mam w planie kupić do nich jakiś amplituner, ale niestety kompletnie się nie znam na tym.

Z tego względu chciałbym się spytać czy jesteście w stanie polecić coś niedrogiego?
Niekoniecznie zależy mi na audiofilskich parametrach, po prostu chciałbym, żeby działało sprawnie (będą używane w domu i sporadycznie do domowych imprez).

#pytanie #elektronika #pytaniedoeksperta #muzyka
źródło: comment_1626213919EfoTp812JaVlCbQIl5sv4U.jpg
  • 9
@Sam_w_domu ale grając na 100% wzmaka możesz doświadczać obcinania końcówek. Lepiej z głową używać pokrętła volume w mocniejszym wzmacniaczu do słabszych kolumn
@Wiskoler_double: Ale nie wprowadzaj ludzi z błąd, właśnie takim gadaniem można sobie rozwalić kolumny. Za słaby wzmacniacz to wysoka szansa na przesterowanie końcówki mocy (wystąpi wcześniej niż przekroczenie mocy kolumn która się na przykład objawi uderzaniem membrany) i #!$%@? kolumn :)
Kolega @czechu ma racje
@FrozenBrainsTellNoTales: poczytaj z jakimi wzmacniaczami te głośniki będą fajnie grać, wzmacniacz to nie tylko moc i dopuszczalna impedancja kolumn, ale również charakterystyka brzmienia