Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#budownictwo #budowlanka #januszebiznesu #budujzwykopem #zalesie #bekazpisu
Ja pitole, buduje dom.
Do każdego etapu inna firma.
Firmy normalnie zarejestrowane nie jakieś ciecie spod sklepu.
Ale co każda firma #!$%@? na budowie i ci "fachowcy" to jest magia i jeszcze te wygórowane ceny.
Skończyli mi tynki, wczoraj przyjechał liczyć metraż i pieniądze ile to wyniesie, szef firmy.
Dodam, że robiłem tynki maszynowe cementowo - wapienne.
Straty:
- 9 na 14 klamek zjedzonych przez "wapno" - wyglądają tak jak by je ktoś boshem polerował.
- 1 szyba w oknie pęknięta
- parapet ułamany na rogu
Pokazujesz kolesiowi zdjęcia okien 2 dni przed wejściem ekipy od tynkowania.
A On.
- Panie !! to nie my zrobiliśmy
- To niemożliwe, że to się stało od tynkowania.
- Tyle lat robimy i takich cudów nie było.
- To wadliwe okna i klamki.
- Panie ktoś tu musiał wejść i zrobić nam na złość (tylko oni mają klucze)
- To pewnie wy zrobiliście i teraz szukacie frajerów.
- to tak było, co Pan opowiada.
Ja za to nie zapłacę.

No i teraz pytanie, w piątek mam jechać do właściciela mu zapłacić.
Jak to wygląda prawnie #prawo jeśli odliczę mu za każdą klamkę od okien/drzwi tarasowych po 140 zł (bo tyle kosztowała klamka - na fakturze za okna) + załatwię na szybko wycenę wymiany szyby w oknie i to im też odliczę.

Czyli dajmy jak miałem za tynki zapłacić np. 26 tysięcy to rzucę mu na stół 24 i powiem jesteśmy kwita - będę miał przewalone ?
Jak to rozegrać ?
Bo typ jest taki, że jak bym go za rękę złapał to by powiedział że to nie jego ręką.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60edd91c91a69a000ab95a1d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: dopóki Ty mu wisisz więcej niż on Tobie zniszczył, to jesteś na wygranej pozycji. Jak mu zapłacisz całość i potem będziesz chciał, żeby pokrył szkody jak wyliczysz uszkodzenie okna, to gówno zobaczysz, a nie kasę.
Olej typa, niech nie cwaniakuje, jeśli faktycznie masz zdjęcia sprzed wejścia ekipy.
PS. Weź kierownika budowy, żeby sprawdził czy wszystko jest ok z tynkami, kąty, czy kątowniki nie prześwitują, czy nie ma buł na ścianach
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz próbować zrobić potrącenie. Oni pewno wystąpią z płatnością za pozostałą część i pewno, wobec twojego uporu, skierują to do sądu - jako, że faktura to pewno pójdzie w nakazowe/upominawcze.

Ale jak wyżej - najlepiej prawnik, który poprowadzi.