Wpis z mikrobloga

Mirki będę właśnie skrobała bramę aby pomalować ją na świeżo. Zastanawiam się czy dam radę papierem ściernym i szczotka druciana zdrapać warstwę widoczna na zdjęciu.

Prawde mówiąc nwm czy dobrze się do tego zabieram bo najpierw oczyszczam z porostow, potem zamierzam skrobać nożem/papierem ściernym o dużej gradacji - mam p40/szczotka druciana.

Potem odtłuszczanie woda z płynem do garów? Może rozpuszczalnikiem? Nwm, czytam w necie ale tyle tego jest ze fiksuje... Mam farbę z Nobiles a do drewna i metalu olejno-ftalon antracyt. Przynajmniej tak mi sprzedawca doradził.

Dla dobra mojej bramy (i słupków ogrodowych) jeśli coś źle robię albo są braki to doradźcie.

#remontujzwykopem #budownictwo #ogrod #ogrodnictwo #pytaniedoeksperta
cirilla1989 - Mirki będę właśnie skrobała bramę aby pomalować ją na świeżo. Zastanawi...

źródło: comment_1626160707eYrKsOi4tCJO4SFjPaB4aV.jpg

Pobierz
  • 82
@cirilla1989: Samym nobilesem nie maluj, coś musi być na rdzę, tak jak poprzednicy hammerite, albo jak ja malowałem to cynkalem na rdzę. Odtłuszczam zazwyczaj benzyną ekstrakcyjną. Ja bez sprzętu też czyściłem ręcznie, z bloczku papieru ściernego się wycinało kawałek i szlifowałem a, czasami też szczotką drucianą, ale nie polecam tych z drewnianą rączką. Generalnie to czasochłonne i męczące ręce zajęcie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@cirilla1989: ręcznie? Życia i rąk Ci nie szkoda? Spróbowałbym albo opalarka albo tak jak mirasy radzą szczotka na wiertarkę lub szlifierkę. Ale jak elektronarzędzia to koniecznie pamiętaj o okularach bo sobie krzywdę zrobisz. Są też różne chemiczne środki które rozmiękczają starą farbę żeby łatwiej było skrobać. Musisz sprawdzić która metoda najlepiej Ci podpasuje ale skrobanie tego papierem ściernym to pomyłka.
@cirilla1989: Takie rzeczy to szczotka druciana na kątówkę (kup od razu 2) + jakaś tarcza listkowa. Do detali możesz kupić druciaka na wiertarkę, aby te zakamarki zrobić, ale dużo wygodniej robi się na kątówce. Potem odtłuszczenie + podkład + farba (chyba że masz hammerite czy inną farbę na rdzę to bez podkładu). Pamiętaj o okularach i jak jesteś delikatny to długim rękawie, bo te druciki to fruwają wszędzie. Z doświadczeniem zobaczysz
@Polanin: kto przyjedzie taki płot piaskowac, jedynie znajomy, bo profesjonalna firma będzie miała duży kompresor i szkoda marnować jego moc na małą dysze, a tutaj tylko mała dysza wchodzi w grę, bo przy dużej dyszy będziemy piaskowac przez płot. I w ogóle piaskowanie w Unii jest zakazane.