Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaznaczam ze to nie jest bait i prosze o powazniejsze komentarze. Nie mam znajomych z ktorymi moglbym porozmawiac na ten temat.


Jestesmy pod trzydziestka i przez ostatnie 6 lat pracy za granica udalo nam sie odlozyc na zlotowki z poltora miliona zlotych. Niby duzo pieniedzy ale z drugiej strony jak od czasu do czasu wracamy do Polski to nie mozemy uwierzyc na jakim wysokim poziomie zyja nasi dawni znajomi. Przyjezdzamy do Wroclawia a tam:
- kolega kupil w zeszlym roku duzy dom 250 metrow pod miastem. A mieszkanie w centrum bedzie wynajmowac. dwojka dzieci, zona nie pracuje.
- Inny znajomy ma juz 3 bary, lexusa i 3 mieszkania pod wynajem.
- Kolega programista, mlodszy od nas, ma juz drugie mieszkanie na Dubois w nowym budynku.
- Znajoma lekarz o 4 lata starsza otwiera swoja klinike na Biskupinie, ma 2 mieszkania na wynajem i duzy dom przy morskim oku.
- Inny znajomy radca wyjechal do Warszawy i tam podobno zarabia w Big4 ale nie wiemy jak mu sie wiedzie
- Znajoma adwokat zarabia minimum (chwalila sie) 15000+vat miesiecznie na stalych klientach. Lexus SUV w leasing, szuka mieszkania. Dziewczyna jest 2 lata po aplikacji.

I moge wyliczac

Skad w Polsce jest tyle bogactwa? Nawet jezeli zalozymy ze oni wszyscy zarabiaja po 20,000 zlotych brutto miesiecznie i ich mezowie, zony zarabiaja rownie dobrze to po odjeciu kosztow zycia (nie wiem, 35% idzie na wydatki?) i podatku to zostaje im miesiecznie 18,300 w kieszeni czyli 220,000 rocznie. Przeciez za to nawet pol mieszkania nie da sie kupic. No i nie oszukujmy sie oni przeciez nie zarabiali od 24 roku zyciu po 20 kafli miesiecznie. Wiec skad tyle pieniedzy??!?!?!

Ja wiem, zaraz powiecie ze sponsorzy, ze wszystko na kredyt, ze od 1 do 1, ze blad poznawczy bo bieda nie rzuca sie w oczy. Ale mimo wszystko mam wrazenie ze Polska miast wojewodzkich to bogaty jak cholera kraj. A to tylko Wroclaw! Nie chce nawet myslec o Warszawie, trojmiescie czy krakowie. ♂️

Moze powiecie ze rodzice wszystko dali. Ale nawet, skad rodzice maja tyle pieniedzy? Niby wszyscy rodzice w latach 90 dorobili sie milionow? Po prostu myslelismy ze wyjazd za granice nad podreperuje budzet a widzimy ze nawet bedac milionerem to jest sie nikim.

I tak, mam czas na wykop bo mam lekka prace z domu. I nie, nie jestes tym milionem na koncie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#emigracja
#pytanie
#polska
#logikaniebieskichpaskow
#wroclaw
#takaprawda
#finanse
#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ec537937ff0c000a05d466
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 15
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Aleś dał przykład. Wymieniłeś przedsiębiorcę - właściciela 3 barów, programistę, lekarza z własną praktyką, który właśnie stał się specjalistą, adwokata z własną praktyką i radcę pewnie wysoko w big4. No to skąd mogą mieć pieniądze? Ciekawe. Pewnie ukradli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To dość proste - majątek się dziedziczy XD

Obczaj sobie, ile kosztuje uruchomienie zakładu stolarskiego. Albo blacharskiego. Samochodowego? Generalnie, jakiś drobny punkt przemysłowy, któy zatrudnia ze cztery osoby. To już idzie w miliony. Takie rzeczy się po prostu dziedziczy. A skąd to zostało odziedziczone? No cóż... XD Po upadku komuny i w okresie dzikiej prywatyzacji po prostu rozkradano co się tylko dało.

Deweloperka to już w ogóle ciekawa sprawa. Ogromna
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja podam moją perspektywę.

Moi znajomi (którzy zostali w PL) 1-2 lata po studiach - nikt nie ma jakiejkolwiek pracy za więcej niż 4.5k brutto poza kilkoma programistami (programiści zazwyczaj z 1 rok na darmowym stazu i siedzieli w kodowaniu od gimnazjum). 1/3 zrobiła SGH, 1/3 jakieś kierunki ścisłe na UW i tak z 1/3 na PW. A prawie połowa tych z pracą to pracują przez nepotyzm.

No ale na
  • Odpowiedz
NagiNarrator: @TrzeźwyUrolog: Z dupy! Komuchu.

Zaczynam rozumieć, dlaczego nie masz pieniędzy. JEśli ze zdania, że rodzice są lekarzami nie potrafisz wyciągnąć wniosku, że pieniądze są właśnie z ich pracy, to jesteś nie tylko komuchem, ale i amebą. Czyli już wiadomo, dlaczego jesteś komuchem. Spełniłeś podstawowy warunek.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz