Wpis z mikrobloga

@krul_internetu: No na pewno nie bierz księgowości przez neta tylko udaj się do jakiegoś dobrego księgowego w okolicy. Zapłacisz więcej, ale i w każdej chwili możesz o coś się spytać, a te szajsy przez internet to większość wniosków #!$%@?ą, a potem mają na to wylane i sam musisz poprawiać wszystko we własnym zakresie.
@krul_internetu: dlaczego na już musisz założyć? IMO to ważne, żebyś przed pierwszą wystawioną fakturą miał działalność i wpis VAT-R (czyli w rejestrze VATowców). Kwestia dogadania z przyszłym kontrahentem. Poczytaj, ile wpis VAT-R teraz zajmuje, jak ja zakładałem parę lat temu, to robili to od ręki, ale walka z VATowcami plus p(l)andemia mogła coś zmienić.
@krul_internetu: umowa to kwestia między Tobą a kontrahentem, czy do podpisania jej potrzebujesz działalności to nie wiem, nie jestem prawnikiem a sam nie miałem takiego problemu, umowę podpisałem w pierwszy dzień współpracy. Jeżeli Ty albo Twój kontrahent chcecie umowę wcześniej, to możliwe, że działalność też musisz mieć wcześniej. Nie wiem też, czy możesz legalnie rozpocząć wykonywać działalność przed tym gdy ją zarejestrujesz. Prawda jest taka, że nikt z US tego nie
@krul_internetu: do umowy czasem chcą NIP, fakturę VAT możesz wypełnić nawet dzień po zgłoszeniu się do VAT-R (data sprzedaży) tylko teoretycznie zapłacić mogą ci dopiero jak się pojawisz w rejestrze, 3-4 tygodnie.
Zazwyczaj chcą datę sprzedaży ostatniego dnia miesiąca. więc na koniec sierpnia musisz być już zgłoszony do VAT-R (jeśli chcesz/musisz być Vatowcem)

Do prowadzenia księgowości polecam Infakt, tutaj reflink ze zniżką.
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Nawet jeśli nie zamierzasz brać to warto wypełnić