Wpis z mikrobloga

Dlaczego polskie wesela są takie przaśne i zabobonne? Niby młodzi ludzie, często gęsto pracują w dużych miastach a na takich imprezach:

- orkiestry grające biesiadę disco polową non stop

- te wszystkie szopki z przygotowaniami, obrządkami: witanie gości w 5 miejscach, rzucanie cukierków dzieciom na osiedlu, zabawy oczepinowe 2 godzinne, które bardziej żenują niż bawią

- ogromne sale ala remizy które wyglądem pamiętają lata 70

- pełno januszy z całej wsi z brzuchami na wierzchu przybijający gwoździa przed północą

Generalnie jeżeli jest wesele w mniejszej miejscowości albo nie daj boże wsi to jest kaplica.

#wesele #gorzkiezale
  • 8
@vajroos: zakorzeniło się w kulturze. widziałeś kiedyś jakieś inne alternatywne wesela? skąd ludzie z ograniczoną wyobraźnią mają wiedzieć jak zrobić wesele w innym klimacie?
@Pokrakk: bez sensu, to młodzi powinni decydować o większości pomimo tego, że to zwykle rodzice ponoszą koszty. @pokey: widziałem, byłem. Nie trzeba naprawdę dużo, wystarczy podejść do tego racjonalnie...
@Kordus: dj - orginalne przeboje lata 80-90-00, sala bankietowa (nowoczesna, klimatyzowana), posiłki dobrej jakości i nie dużo, brak zabaw (lub minimum) i innych dziwnych wymyslow. Wesela mi sie kojarzą z przesytem i chęcia pokazania się niestety w złym guście.