Wpis z mikrobloga

@BRTM: bardziej ignoranckiego komentarza ostatnio nie widziałem. Dobrze, że tagujesz #ateizm chociaż #gimboateizm bardziej do ciebie pasuje.

sama koncepcja grzechu jest kretyńska choć trzeba przyznać, że odpowiednio używana pozwala okiełznać stadko owieczek :-)


@pigoku: kolejny filozof ( ͡° ͜ʖ ͡°), może napiszesz, co takiego kretyńskiego jest w tej koncepcji?
Nie wiem, może to, że człowiekowi należą się wieczne męki za to, że jego praprapraprapra...przodek zjadł magiczny owoc?


@BRTM: serio? Tym komentarzem, dorzucasz swoją cegiełkę do postaci ateisty jako ignoranta i nieuka ¯\_(ツ)_/¯

najpierw napisz czym niby miałby być grzech tak w ogóle nie k....wiac logiki a potem pogadamy.


@pigoku: ale to ty dzwonisz XD, piszesz bzdurne komentarze, a potem oczekujesz, że ktoś cię będzie przekonywał XD

Może ty mnie
@qluch: Okej, czyli absolutnie nic nie wiesz w tym temacie, nie potrafisz znaleźć żadnych argumentów (wiedziałem to już po użyciu terminu "gimboateizm" w tym kontekście) ale po prostu przyszedłeś poobrażać ludzi pokazując jedynie swoją bezgraniczną głupotę ¯\_(ツ)_/¯ nuda
ale po prostu przyszedłeś poobrażać ludzi pokazując jedynie swoją bezgraniczną głupotę


@JamKarzeu2: proponuję przeczytać pierwszy post OPa a potem się błaźnić. W tym wpisie, przyjmuję po prostu ignorancką postawę OPa.

ja cię do niczego nie przekonuje


@pigoku: cudownie, kolejny ateista śmieszek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qluch: Przecież Kościół wprost twierdzi, że dziedziczy się grzech. Już nawet prawosławni i protestanci sobie z tym lepiej poradzili, bo dziedziczy się tylko skutki grzechu:

KKK 417 Adam i Ewa przekazali swojemu potomstwu naturę ludzką zranioną przez ich pierwszy grzech, a wiec pozbawioną pierwotnej świętości i sprawiedliwości. To pozbawienie jest nazywane "grzechem pierworodnym".

KKK 402 Wszyscy ludzie są uwikłani w grzech Adama. Stwierdza to św. Paweł: "Przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy