Wpis z mikrobloga

Kochani to, że optycy biorą duże marże jest tajemnicą poliszynela. Dlatego sam kupuję swoje okulary w internecie( co ciekawe sklep ten ma kilka salonów stacjonarnych z równi atrakcyjnymi cenami). Mam skomplikowaną wadę, ale dzięki wykorzystaniu promocji najtańsze okulary kupiłem za 110 zł. Teraz je zniszczyłem i chciałem na miejscu i szybko kupić w salonie z rysiem w nazwie. Przy skorzystaniu z promocji na oprawki podliczyli mnie na 2 000 zł. Od razu usłyszałem, że jak potrzebuję to mogę u nich wziąć kredyt na ten zakup. Poczułem się jak u sprzedawcy garnków. Dostaję superw hhiper okularów w bardzo atrakcyjnej cenie i nawet nie muszę za nie płacić bo mi to rozłożą na raty.

Podsumowując najtańsze dobre okulary z dodatkową korekcją astygmatyzmu i i antyrefleksem kupiłem w Polsce za 110 zł, takie wypasione czyli markowe oprawki i i filtr w rodzaju blue bloker (różne firmy używają różnych nazw), za szkła w promocji 190 zł. A oprawki markowe 150 - 300 zł.

Wpis dodałem abyście mieli świadomość, że te astronomiczne ceny w salonach optycznych nie korelują w żaden sposób z odpowiednio wyższą jakością. I najlepsze okulary można mieć za 500 zł. a nie na 2000 zł.

#cebuladeals #okulary
  • 55
@GeraltRedhammer: Zawsze zamawiałem okulary u małych optyków. Ale od paru lat mają takie ceny, jakby to były oprawki i soczewki premium. W tym roku wybrałem się do Vision Express razem z ojcem a potem matką. Raz, że profesjonalna obsługa, dwa że ceny naprawdę spoko (jak i ceny samego badania)
Właśnie, dobry temat. Mam progresywne binokle i mały optyk skasował mnie rok temu 2300 zł. Teraz chciałbym naprawdę fajne oprawki i cenę niższą. Gdzie się udać?
Kwestia promocji, ja nie mam jakiejś hardcorowej wady więc też ceny moich szkieł są bardziej przyjemnie, ale tak czy inaczej jak sobie podobierasz jakieś antyrefleksy powłoki itd wyszło mi coś ponad 500zł, i wtedy cyk promocja, kodzik to tamto i nie zapłaciłem więcej niż 200
@Shajo: @marsellus:Nie chciałem robić kryptoreklamy.

Ja kupuję na kodano.pl Jak się zapiszecie na newsletter to co jakiś czas dostajece kody na zniżki. Obecnie jest -50% na oprawki i szkła. Dodatkowo są też inne jak oprawki za 1 zł. czy jakieś bardzo duże zniżki na konkretne modele. Mają też kilka salonów stacjonarnych.
@GeraltRedhammer: też kupiłam w kodano i mogę polecić - markowe oprawki, szkła -4 dioptrie z antyrefleksem za 4 stówki. myslałam, że wyjdzie o wiele drożej. Nie zgodzę sie natomiast co do demonizowania sieciówek i wyższości lokalnych optyków - to loteria, czasy gdy "lokalny rzemieślnik" robił z pasji dobrą robotę za grosze bezpozpowrotnie mineły. Z resztą sam ich zachwalasz, a kupiłeś w sieciówce która np. u mnie w Toruniu jest w galerii
@Kowixx: Być może. Ale tam nie naciagają na pożyczki i w sumie to się spodziewałem ceny do 500 zł., a najtańsza opcja wyszła ponad tysiąc a full wypas 2000 zł. Jakby nie było okulary to produkt medyczny i w świadomości jest, że musi dużo kosztować. Ja tylko informacyjnie pokazałem gdzie znalazłem najtaniej i dobrej jakości. Jeszcze taniej pewnie by było bezpośrednio zamawiać w Chinach, ale na tym się nie znam.
@Jednorybek: Akurat w tym zakresie mogę doradzić, bo uczę niewidome i słabowidzące osoby :-) więc o większości problemów coś wiem.

Wersja bezpieczna to najpierw idź do okulisty. Sprawdzi czy to nie jest problem z rogówką, soczewką, nerwem wzrokowym lub siatkówką i dobierz korekcję.

Wersja szybka, ale nie stuprocentowa to pójdź do salonu optycznego i zrób badanie (cena od 50 zł. do 150 zł.) ono zbada Ci tylko krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.
@Slimshader:

A w sklepie tez sie #!$%@? do ekspedientki, ze na jedzenie sa duze marze? To biznes. Trzeba zarabiac. Nikt nie bedzie prowadzil biznesu za darmo..


Ja tylko informuję i chwalę tych którzy potrafią efektywniej prowadzić biznes.

Oprawki za kilka zlotych, ukryte marze wrzucone w zajebiscie drogie i gowniane szkla


Nie znalazłem w Polsce tańszych szkieł, ale chętnie się dowiem. Czekam na link :-) może nawet z niego skorzystam, bo planuję
@GeraltRedhammer Czlowieku ty nie wiesz o czym piszesz...

Poszedles do najdrozszej sieciowki Lynx Optique ktora pracuje na essilorze i hoya
I maja mase dobrych markowych oprawek i nsrzekasz na cene?

Chwalisz kodano, ktore ma gowniane oprawki. Czesto sprowadzane z chin. Gownianej jakosci szkla, to nawet nie jest jakosc bo szkla cristallo, czy jakis jorg to nawet nie wiadomo do czego porownac?

Topowe marki to hoya essilor zeiss seiko. To sa dobre szkla
@Kowixx maly optyk zawsze obsluzy Cie lepiej

W sieciowkach maly procent badajacych to optometrysci. To pracownicy z salonu sprzedazy po wewnetrznym weekendowym kursie badania wzroku.

Kazdy ciezszy przypadek powyzej cylindra -1 i te Panie sa posrane i wysylaja do okulisty.

Zawsze i wszedzie bede polecal male optyki. Bo to sa ludzie prowadzacy swoje biznesy, a nie korporacja z rotacja pracownikow.
@Slimshader:
Jak chcesz masz tam przecież Ray-Ban i teraz -50% od ceny:
https://kodano.pl/okulary-ray-ban.html?cat=3

A szkła mają bardzo dobre - sorry nie widzę różnicy między tymi u nich za 90 zł., a innymi, ba są nawet ciut jaśniejsze. Jeśli chodzi o najdroższe wersje z blue blokerem to porównywałem i też mam wrażenie, że tak samo przekłamują barwy jak ten proponowany przez Lynx, chyba, że ktoś ma w ofercie soczewki z tym filtrem