Wpis z mikrobloga

Kochani to, że optycy biorą duże marże jest tajemnicą poliszynela. Dlatego sam kupuję swoje okulary w internecie( co ciekawe sklep ten ma kilka salonów stacjonarnych z równi atrakcyjnymi cenami). Mam skomplikowaną wadę, ale dzięki wykorzystaniu promocji najtańsze okulary kupiłem za 110 zł. Teraz je zniszczyłem i chciałem na miejscu i szybko kupić w salonie z rysiem w nazwie. Przy skorzystaniu z promocji na oprawki podliczyli mnie na 2 000 zł. Od razu usłyszałem, że jak potrzebuję to mogę u nich wziąć kredyt na ten zakup. Poczułem się jak u sprzedawcy garnków. Dostaję superw hhiper okularów w bardzo atrakcyjnej cenie i nawet nie muszę za nie płacić bo mi to rozłożą na raty.

Podsumowując najtańsze dobre okulary z dodatkową korekcją astygmatyzmu i i antyrefleksem kupiłem w Polsce za 110 zł, takie wypasione czyli markowe oprawki i i filtr w rodzaju blue bloker (różne firmy używają różnych nazw), za szkła w promocji 190 zł. A oprawki markowe 150 - 300 zł.

Wpis dodałem abyście mieli świadomość, że te astronomiczne ceny w salonach optycznych nie korelują w żaden sposób z odpowiednio wyższą jakością. I najlepsze okulary można mieć za 500 zł. a nie na 2000 zł.

#cebuladeals #okulary
  • 55
@GeraltRedhammer Ja tez uwazam, ze salony maja duze marze - czasami zbyt duze.

Ale ty podsles przyklad najgorszej sieciowki na rynku.. zaraz za Marchewka to najgorsza i najmniej profesjonalna siec salonow jaka jest.

Visionexpress bije na glowe inne sieciowki.
@Slimshader: Dlaczego to największe gówno? To tylko dodatkowe dla mnie rzecz bo na codzień noszę soczewki i jak nie widzę różnicy pomiędzy tymi cristallo a moimi soczewkami (w soczewkach obraz jest większy), to co mi dadzą lepsze szkła więcej? Pytam serio, jak kupuję normalne okulary bez filtrów i super pocienień to w czym lepsza jest np. Hoya. Zawsze się nad tym zastanawiałem.
@Slimshader:

Dobre szkla nie rysuja sie

Ile bym nie zapłacił zawsze się rysują, z tego powodu zacząłem szukać alternatyw wolę na luziku wymienić sobie co pół roku/rok niż chodzić w dobrych porysowanych.

nie paruja

wszystkie szkła nie parują, ale po kilku, jak jesteś mniej aktywny kilkunastu miesiącach zaczynają, bo powłoka się ściera..

W dobrych szklach jest inna przejrzystosc

Trudno mi to ocenić ja nie zauważam różnicy. A właściwie to zauważam w
@luksky ok rozumiem

Dwie pary sa ogolnie ok.

Pytanie jaki progres? Na poczatek nie potrzeba ci wersji najlepszej. A nawet uwazam, ze wystarczylby ci relaks ( soczewka ze wsparciem akomodacji na codzien)

Wszystno zalezy jaka masz addycje do czytania.

Do wartosci +1.25 dodatku szedlbym we wsparcie akomodacji, tansze niz progres.

Powyzej +1.25 dodatku w jakis poczatkujacy progres. A panie z obslugi chcialy pewnie naciagnac i dac gorna polke ;/
@GeraltRedhammer ok, jak nie zauwazasz roznicy to faktycznie nie ma sensu kontynuowa

Kazde pocienienie szkla wprowadza aberracje i znieksztalcenia na peryferiach. Ale panie z obslugi powinny wiedziec kiedy warto a kiedy nie warto oferowac pocieniania. Trafiles na #!$%@? obsluge to i jestes niezadowolony ze szkiel. Zostales naciagniety na drogie szkla ktorych nie potrzebowales.