Wpis z mikrobloga

Wchodzę sobie dzisiaj na stronę Balticus i widzę że największy dzban polskiej piłki a do tego nałogowy hazardzista został ambasadorem marki. Ten gość od Balticusa sprawia wrażenie spoko gościa i na pewno zna się na produkcji zegarków, ale zdecydowanie PR i marketing nie są jego mocną stroną i nie ma kompetentnych doradców w tym zakresie

Pierwszym strzałem w wizerunek marki była ta "emisja akcji" w internecie. Żadna poważna firma nie szuka kapitału w taki sposób. Jestem pewien że gdyby zajął się tym ktoś mający o tym pojęcie, to bez problemu znalazłby podmiot, który by te kilka mln PLN zainwestował w markę ( to nie są jakieś ogromne kwoty ) do tego dał wsparcie od strony biznesowej, a tak to męczą bułę na tym crowdwayu. Jedyną zaletą takiego rozwiązania jest rozdrobniony akcjonariat, być może wyłącznie o to chodziło

Teraz Grosicki.. Trudno to skomentować, tym bardziej że targetem marki nie są Sebixy i Janusze którzy jarają się turbodzbanem. Można było wziąć kitesurfera, zawodowego kolarza, kierowcę wyścigowego, wzięli upadłą gwiazdeczkę piłki która na pewno kosztowała kupę $$$ ale kasa z crowdwaya jest to można szaleć xD

Reprezentant piłkarskiej reprezentacji Polski, uosabia ducha walki, wytrwałość w dążeniu do celu i pasję


xD

#zegarki #januszebiznesu

#turbodzban jest nawet tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kyloe - Wchodzę sobie dzisiaj na stronę Balticus i widzę że największy dzban polskiej...

źródło: comment_1625998424jmXtKE2IyT1z8Nb1JCrT6E.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@kyloe mi sie wydaje, że miał być ktos znany i tani, zakładam, że turbodzban bierze co dają (patrz jego inne reklamy), ale może sie myle i to by było jeszcze wieksze xD
Pytanie co znaczy tani bo pewnie jakiś noname kolarz byłby tańszy.
Też myślę, że nie pasuje do wizerunku marki, ktory chcieliby stworzyc, ani do potencjalnych klientów
  • Odpowiedz
@SnoopDOdoubleG:

Doczytałem że Grosicki podpisał umowę z Balticus w czerwcu 2020r. był wtedy zawodnikiem West Bromwich Albion, nie łapał się nawet na ławkę rezerwowych ale inkasował 900 tysięcy EUR rocznie czyli ponad 4 miliony PLN. Kwota umowy z Balticus nie została ujawniona ale na pewno mówimy tu o kwocie co najmniej kilkuset tysięcy PLN. Chyba nie uważasz, że fatygowałby się za 100 tysięcy zarabiając rocznie ponad 4 miliony? ( ͡°
  • Odpowiedz
@kyloe wiem wiem, że kosił dobrą (jak na niego) kase na wyspach, ale ja właśnie zakladam, że mógł "brac co dają" biorąc pod uwagę co reklamował wczesniej. Podarowałem sobie research na temat tego ile brał za te akcje reklamowe, ale sądząc po wpisach o oknach dobroplast, sesji w odzieży Cipo&Baxx, skupie katalizatorów w Poznaniu, oleje silnikowe xD no mysle, ze wybredny nie jest i może potraktował też reklamowanie zegarkow jako cos prestżowego
  • Odpowiedz
@SnoopDOdoubleG: Dobroplast ma roczne przychody na poziomie 300 mln PLN, myślę że za Dobroplast poszła kwota > 1 mln PLN jeśli nie jeszcze większa

Skup katalizatorów to był mem, nie?
  • Odpowiedz
@kyloe nie wiedzialem,ze takie maja obroty, bardziej sugerowałem sie tym jego zenujacym wpisem reklamowym na fb( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie wiem, mozliwe no moja teoria bazuje tylko na jego dzbaniarskich występach
Moze byc tak,ze kasuje grube siano, tylko skad u niego takie branie reklamowe? Ja bym już wolał Brożka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kyloe: trochę się spóźniłem, ale jeszcze dodam komentarz. Podobała mi się szara foka, wszedłem na stronę producenta, zobaczyłem dzbana i wyszedłem. No nie przekonał mnie ten Grosicki.
  • Odpowiedz