Wpis z mikrobloga

78 Rocznica Rzezi Wołyńskiej i "Krwawej Niedzieli".

11 i 12 lipca 1943 r. UPA dokonała skoordynowanego ataku na polskich mieszkańców 150 miejscowości na Wołyniu. W sumie w latach 1943-45 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło ok. 100 tys. Polaków, zamordowanych przez oddziały Ukraińskiej Armii Powstańczej i miejscową ludność ukraińską.
#historia #rzezwolynska
D.....r - 78 Rocznica Rzezi Wołyńskiej i "Krwawej Niedzieli".

11 i 12 lipca 1943 r. ...

źródło: comment_1625986818J3TopCfXpOGurnB48yCowi.jpg

Pobierz
  • 26
@dzidek_nowak: może zamiast oburzenia mi po prostu powiedz w czym popełniam błąd? Rzucił mi się gdzieś w oczy kiedyś artykuł o tym że Bandera nie mógł o tym wiedzieć więc sprawdzam czy ktoś coś słyszał i potwierdzi/zaprzeczy a nie każe mi usunąć konto xd to czy on czy nie on był za to odpowiedzialny w żaden sposób nie usprawiedliwia tych zbrodni jeśli to to tak Cię oburza, nie o tym mówię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kedlov: jest ona taka, że te dwie sprawy są oczywiste i nie trzeba na to dowodu/przepisu. No jak chłopu na miedzy tłumaczę.

@dzidek_nowak: dowodów nie trzeba? O, to bardzo ciekawe podejście do rozliczania zbrodni.
@dzidek_nowak: jak to nie trzeba dowodu? To wystarczy co, zarzut?
Doczytałem od napisania komentarza i historycy zgadzają się że Bandera nie mógł ponosić bezpośredniej odpowiedzialności za rzeź wołyńską, więc to Ty się zblazniles
Oczywiście nie zwalnia go to z odpowiedzialności moralnej i z faktu iż był prawdopodobnie durnym nacjonalistą i nie sprzeciwiał się działaniom organizacji którą założył.
A co ciekawe - żołnierze wyklęci i UPA współpracowali razem podczas walki przeciwko komunistom
@dzidek_nowak: tak, bezpośrednio, nie gram słowami ale #!$%@? mnie że przenosi się elegancko odpowiedzialność z tych którzy zorganizowali te zbrodnie, tak że nikt nawet nie pamięta jak się nazywali, na Banderę, gdzie wina tamtych była stokroć większa