Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ciężka sprawa miruny. Jak połączyć prestę z comarchem?
- Wtyczki do presty są dość kosztowne, a i tak nie wiadomo jaki będzie ich efekt.
- Podpięcie się pod API, gdybym chciał zrobić coś skrojonego to podobno wymaga stworzenia aplikacji desktopowej umożliwiającej łączenie (zasłyszane od kumpla, nie weryfikowałem).
- Można też wysyłać np. xml na FTP, a wtedy Comarch może zaktualizować bazę o treść z xmla, w którym np. jest zamówienie. To rozwiązanie wymaga dogadania się z comarchem.

Miał ktoś taki przypadek? Potrzebuję wskazówki jak się zabrać za integrację.

#programowanie #webdev #comarch #prestashop #ecommerce
  • 14
@kywmn: sprtyne, nie barbarzyńskie, łączenie się przez API to zawsze moja pierwsza myśl. Tylko później dopiero ogarnąłem jak to gówno jest zhermetyzowane. No ale w końcu mają swoją platformę do ecommerca to się rozjaśniło dlaczego.
Chodzi o np. aktualizację stanu w Comarchu, gdy ktoś dokona zamówienia na preście


@beerman:
Na jakiej podstawie miałby ten stan się zmienić? (do zmiany stanu musi powstać jakiś dokument - jaki?).

Skąd miałyby się wziąć towary w Preście/w XLu, na jakiej podstawie miałoby mieć miejsce przyporządkowanie towarów w Presta z kartotekami w XLu?

Co miałoby wyzwalać działanie? Jakie dane i w którą stronę miałyby być wymieniane?

To wszystko jest do ogarnięcia
- Podpięcie się pod API, gdybym chciał zrobić coś skrojonego to podobno wymaga stworzenia aplikacji desktopowej umożliwiającej łączenie (zasłyszane od kumpla, nie weryfikowałem).


No niekoniecznie aplikacja desktopowa, równie dobrze może to być jakiś serwis który działa sobie w tle, albo aplikacja konsolowa, która uruchamia się cyklicznie co jakiś czas.

Trzeba wziąć pod uwagę, że taka aplikacja, jeżeli miałaby tworzyć dokumenty w XLu, to podczas swojego działania będzie zajmowała odpowiednie licencje.

- Można
@beerman:
Dodam jeszcze - robiłem kiedyś coś takiego, realizacja wyglądała tak:

- komunikacja xl -> presta - ustawianie stanów magazynowych w Presta przez REST API na podstawie danych odczytanych bezpośrednio z bazy XLa. To była konsolowa aplikacyjka, która automatycznie uruchamiała się co kilka godzin.

- komunikacja presta -> xl - desktopowy programik, który wyświetlał istniejące w prestashop zamówienia, i po kliknięciu guzika na tej podstawie tworzył przez Api XLa Zamówienie Sprzedaży