Wpis z mikrobloga

Chciałabym wiedzieć tyle o polityce i gospodarce co przeciętny facet (bo babki się raczej tym mniej interesują), ale jest ciężko. Staram się na bieżąco orientować co się dzieje, żebym potem nie rzucała hasłami typu: "po prostu dodrukujcie więcej pieniędzy" xD zazdroszczę osobom, ktore ciekawi taka widza, bo każdy powinien jakąś podstawową posiadać, ale nie jest łatwo uczyć się na siłę czegoś, co cię nie interesuje
#gownowpis
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anesa: Przeciętnemu mężczyźnie (a już na pewno na wykopie) wydaje się, że wie coś o ekonomii, bo Korwin za młodu wcisnął mu do głowy bzdury o krzywej Laffera i widzenie gospodarki przez pryzmat przesadnie uproszczonych anegdotek i bon motów, które kompletnie zakrzywiają prawdziwy obraz. A naprawdę to najbliżej jakiegokolwiek podręcznika z tej dziedziny był, gdy raz mijał studenta pierwszego roku koło uniwersytetu ekonomicznego.
  • Odpowiedz
co przeciętny facet


@Anesa: Przeciętny facet również gówno wie, ale mężczyźni zwykle mają większą potrzebę wyrażania swojego stanowiska na tematy polityczne. Możesz zacząć od podręczników do ekonomii, zapoznać się z plusami i minusami zjawisk, które stanowią temat debaty aktualnie w danym kraju itp. Polecam nie skręcać od razu pod polityczne tagi na portalach społecznościowych lub gazetki, które mają czytelnika za debila. Możesz np. zacząć czytać "Pismo. Magazyn opinii" (tutaj bardziej
  • Odpowiedz
@Anesa moją wymarzona walka bylaby walka meneli xx

Ale takich prawdziwych, jak na yt, stare filmiki.

Jakis rafatus vs marlenka - ostateczne starcie xD
Goha vs
  • Odpowiedz
  • 0
@chusteczki_do_higieny_intymnej forbsa czytam. Poleciłbyś może jakaś niezbyt ciężką książkę może nie o tym, co się aktualnie dzieje ale o podstawach? Chociaż pewnie zaraz się okaże, że podręcznik z WOS-u by tez się nadal xdd przyznam się szczerze, że nawet jak czytam powieści Tołstoja i on Rozpisuje się nad sytuacją polityczna i gospodarczą w kraju, to ciężko mi przez to przebrnąć.
  • Odpowiedz
@Anesa piszesz o fejmie i nie znasz dawida ozdoby? To najpopularniejsza osoba na tagu.

On wystąpił tam tylko w 2 walkach, z tego co pamiętam skonczyl walczyć na 4.

Teraz bedzie 11 gala, a do tej pory większość wpisow na tagu jest o nim.

Szkoda :(
  • Odpowiedz
@Anesa: może "Ekonomia w jednej lekcji" na sam początek? „Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic” Robert H. Frank? Ja ostatnio czytałem "Prokastynacja", napisana średnim językiem, ale autor rozwodzi się właśnie o tym kto zarabia na naszym lenistwie, o sztuczkach marketingowych stosowanych w celu przyciągnięcia odbiory na dłużej do ekranu smartphone'a itp. "Wolny wybór" Fierdmana.

Ogólnie, nie musisz rzucać się od razu na głęboką wodę, jeśli temat Cię
  • Odpowiedz