Wpis z mikrobloga

@jaceks653:

Na chwilę obecną, bez konieczności okazywania negatywnego wyniku testu lub potwierdzenia o zaszczepieniu/przechorowaniu COVID-19 do Chorwacji mogą wjeżdżać obywatele RP, którzy przybywają bezpośrednio z krajów lub regionów państw UE i krajów stowarzyszonych ze Strefą Schengen znajdujących się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) – można to sprawdzić pod adresem https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement – patrz na pierwszą mapkę. Uwaga! Mapka jest aktualizowana w każdy czwartek (po południu).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OrzechowyDzem: zeszły rok na machnięcie ręką, ewentualnie dowód wszystkie granice. Żarcie w markecie nie droższe niż w pl, może trochę, ale szkoda by mi było zachodu z brakiem własnego. W restauracjach ceny trochę wyższe. Nie stawaj w Austrii, nie ma po co.
@RRybak: mam klimatyzowany schowek, a lodówka jednak zajmuje sporo miejsca. Skoro ceny podobne to nie będę specjalnie kupował lodówki :))) 12h to super wynik - podpowiesz którymi drogami?
@zwierzeta_sa_spoko: W restauracjach wszędzie drogo. Planujemy raczej sami gotować przez 80% czasu. Austrię pewnie szybko przelecimy, a Słowenia? Jakieś urokliwe miejsca?
@skalar_neonka: normalnie w gruskove - macelji. Ale tak jak napisałem, jechałem tak, żeby być w poniedziałek o świcie i nie stać w korkach :)
Rodzice jechali tydzień temu w weekend, to korek miał 30km - autostrada stała. Ale oni akurat jechali bocznymi i przejeżdżali w dobovec - lupinjak, ok. 40 minut stania.
Polecam MOCNO przeanalizować korki na google maps już na granicy AT-SLO i tam wybrać ewentualną drogę (i zdecydować się
@OrzechowyDzem: panie orzechowy, oficjalne informacje to sa na stronie chorwackiej https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Passengers coming directly from the countries and/or regions of the European Union, i.e. countries and/or regions of the Schengen area and Schengen associated countries, regardless of their citizenship, will be allowed entry into the Republic of Croatia if they possess a valid EU Digital COVID Certificate.


Albo certyfikat, albo negatywny test