Wpis z mikrobloga

"Kogo by tu jeszcze oszukac..." fliperow jedynie kto broni to oni sami siebie , co za patola. Ahh by dostali w najblizszym czasie ostro po lapskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) tak by spadli z rowerka na zawsze. Za klamanie i wyludzanie nieruchomosci od ludzi.
#bekazpodludzi #flipmieszkania #flipperzy #garnkiza9klockow #naciagacze #patologia
#nieruchomosci
t.....8 - "Kogo by tu jeszcze oszukac..." fliperow jedynie kto broni to oni sami sieb...

źródło: comment_1625741826iUFD8jt5ca4KgQrrCzZpGE.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@toffi8: Kolego, wytłumacz co tu jest złego, zielony w temacie jestem.
Fliper to ktoś, kto kupuje mieszkania, remontuje i sprzedaje dalej?
Na czym polega oszustwo, bo już chyba widzialem termin "Fliper" na Wypoku
  • Odpowiedz
@Magik88: moze cale zycie w piwnicy wiec wyjasnie na przykladzie z Poznania gdzie mieszkalem z rok temu. Zwykly blok prl, wtedy znalem sasiadow i byly ulotki. Byla tez sytuacja ze do wdowy zaczal chodzic jakis patus. Do momentu kiedy ona nie powiedziala o co chodzi nikt nie wiedzial "sasiad a zobacz na ta umowe, bo biedaczek cale zycie poszkodowany, chce kupic moje mieszkanie a ja nie mam dzieci to bym mu
  • Odpowiedz
@Magik88: Naciągasz naiwniaków na sprzedaż poniżej ceny rynkowej, rzeźbisz mieszkanie najtańszym kosztem żeby dobrze się prezentowało i sprzedajesz powyżej ceny rynkowej. Ten sam tok działania, co u handlarzy aut którzy sprzedają wybłyszczone szroty z Niemiec. Nie jest to per se oszustwo, ale ciężko nazwać to też czymś uczciwym.
  • Odpowiedz
@toffi8: @Reevo: Jeżeli w umowie jest jakiś faszywy zapis/klamstwo, to #!$%@?ć ich potężnie. Ale jak ich wał polega na tym, że kupują tanio, remontują tanio i sprzedają drożej, no to już nic do nich nie mam.
  • Odpowiedz
napisalem jak pseudo uczciwa byla "umowa"


@toffi8: Właśnie bez konkretów żadnych. Nadal nie wiem na czym polega nieuczciwość tej umowy.

Z takimi "nieuczciwymi" sprzedawcami miałem pośredni kontakt tylko raz. Mianowicie mój dziadek kupil jakiś materac z masażem za parę tysięcy, a sam bym mu taki sam znalazł na Allegro za 1000 zł. Ale tu mój dziadek nie został oszukany. Gość wykorzystał naiwność starszych ludzi, ale w umowie nie było żadnych klamstw,
  • Odpowiedz
@Magik88: Wał polega głównie na jakości remontu który przeprowadzają. Jak kupisz passata pospawanego z dwóch połówek, a w umówie nie ma zapisu że jest bezwypadkowy, to znaczy że transakcja jest uczciwa? No, w teorii tak, ale w praktyce nie.
  • Odpowiedz
@Magik88: jak cena sprzed 2010r to nic takiego. No to zapraszam cie do salonu Hondy. Ja place za nowy full wypas auto z rocznika 2021 - ale tak jak by to byl rok 2010 a Ty doplacisz roznice jaka jest obecnie, to dla ciebie blahostka ( ͡° ͜ʖ ͡°) moze 30% ale mowisz ze to uczciwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kolego, wytłumacz co tu jest złego, zielony w temacie jestem.

Fliper to ktoś, kto kupuje mieszkania, remontuje i sprzedaje dalej?


@Magik88: to jest przede wszystkim nieetyczne, szczególnie w obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym wykorzystując doświadczenie i znajomości, wykupują wszystkie oferty w przyzwoitej cenie (często zanim trafią one w ogóle na rynek) i pod pretekstem nikomu niepotrzebnego remontu (nie zawsze doprej jakoś i kto powiedział, że ja chcę różowe płytki w kiblu?)
  • Odpowiedz
@Magik88: to jest przede wszystkim nieetyczne, szczególnie w obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym wykorzystując doświadczenie i znajomości, wykupują wszystkie oferty w przyzwoitej cenie (często zanim trafią one w ogóle na rynek) i pod pretekstem nikomu niepotrzebnego remontu (nie zawsze doprej jakoś i kto powiedział, że ja chcę różowe płytki w kiblu?) odsprzedają normalnym ludziom już dużo, dużo drożej.


@Pink_Floyd: Czyli to nie jest oszust. To jest ktoś, kto znalazł dobrą
  • Odpowiedz
Czyli to nie jest oszust. To jest ktoś, kto znalazł dobrą ofertę i teraz sprzedaje drożej.


@Magik88: nie, pod paragraf oszustwa to nie podchodzi. Bardziej to cwaniak i pasożyt społeczny, nie tworzący nowej wartości, ale pobierający za to spore pieniądze i - jak rzekłem - psujący rynek. Ale faktycznie, prawda, nikogo nie oszukuje.

Bardziej przypomina kogoś, kto rano wykupił cały chleb we wsi i teraz sprzedaje 2x drożej, a ludzie i
  • Odpowiedz
Bardziej przypomina kogoś, kto rano wykupił cały chleb we wsi i teraz sprzedaje 2x drożej, a ludzie i tak kupują, bo jeść muszą, a następny sklep 10 km dalej.


@Pink_Floyd: Nie 2x drozej, tylko, powiedzmy, 1,2x drożej.
Poza tym nadal nie wiem gdzie jest problem. Ma dostęp do tego samego rynku co my. Nie ma żadnych specjalnych praw. Jego jedynym problemem jest to, że jest obrotny. Znalazł ofertę dobrą, kupił i
  • Odpowiedz
Nie 2x drozej, tylko, powiedzmy, 1,2x drożej.

Poza tym nadal nie wiem gdzie jest problem. Ma dostęp do tego samego rynku co my. Nie ma żadnych specjalnych praw. Jego jedynym problemem jest to, że jest obrotny. Znalazł ofertę dobrą, kupił i sprzedaje drożej. Jak w ogóle możesz mieć czelność mieć do niego pretensję? Nie złamał żadnych reguł, jest uczciwy. Jasna sprawa, że sam wolałbyś kupić to mieszkanie, ja też. Ale to on
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: To samo z rynkiem transportowym. Na jedno zlecenie jest z 5 aut.
Ale to nie zmienia faktu, że nie ma tu nic nieuczciwego. To jest takie samo złodziejstwo jak bank dający kredyt z procentem. Nawet jak to 100% - jeżeli żadne opłaty nie były ukryte/napisane drobnym druczkiem i ktoś decyduje się na taki kredyt, to bank ponosi absolutnie 0 winy.

Jeżeli ktoś jest zdania, że "flipperzy" zarabiają za dużo na
  • Odpowiedz