Wpis z mikrobloga

@placebo_: nietyczna uprawa bawełny to tylko reakcja na rynkowe zapotrzebowanie w krajach rozwiniętych

Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku bawełny. Na masową skalę produkuje się ją w Indiach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że bawełniane produkty, tak ochoczo rekomendowane przez sprzedawców, bardzo szkodzą środowisku i ludziom. Żadna inna uprawa nie wymaga tylu środków chemicznych co bawełna. Pochłania 20 proc. globalnego zużycia pestycydów, z których większość jest w Europie zakazana. Aby wyprodukować jeden
@placebo_: nie widziałem, ale jak lewaki poprą większe wydatki na zbrojenia żeby przeciwstawić się chińczykom i ludobójstwu tych ludzi, to supcio :3
@BojWhucie: niech produkują etycznie i sprzedają drożej. Jak polski rolnik zrobi obóz pracy, to też będziesz go bronił ze to wynik rynkowego zapotrzebowania na maliny? Xd widzę że niektóre lewaki to zrobią wszystko żeby wylizać chińskiego rowa.
Jak polski rolnik zrobi obóz pracy, to też będziesz go bronił ze to wynik rynkowego zapotrzebowania na maliny? Xd widzę że niektóre lewaki to zrobią wszystko żeby wylizać chińskiego rowa.


@jkarnic: a gdzie ja bronię Chin? Zwracam tylko uwagę że problem jest rozległy, a wyzysk obejmuje również kraje demokratyczne.
Wygląda to nadal bardziej jak autopromocja niż chęć zwrócenia uwagi na Ujgurów. Temat modny, a sama zapowiedź też przede wszystkim krzyczy "patrzcie, to MY napisaliśmy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TenTypZez: Wiesz pisanie o Ujgurach to automatycznie wskoczenie na czarne listy wielu marek Chińskich i marek które robią interesy w Chinach. Nie przepadam za Staśko ale tym razem wkłada kij w ul azjatyckich pszczół do czego trzeba trochę
@Peeleejin: Ale jakiej odwagi, jak ona w Chinach niczego nie sprzedawała, ani nie sprzedaje, a nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek tam była. Ostatnio wszyscy celebryci się na tym lansują, to postanowiła się podłączyć. I choć sprawa słuszna, to ze względu na motywacje, o jakie ją podejrzewam, miałbym wątpliwości co do rzetelności materiału.

W skrócie - fajnie, że pisze o ważnej sprawie, ale jednak wolę informacje z innych źródeł.
jak ona w Chinach niczego nie sprzedawała, ani nie sprzedaje, a nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek tam była. Ostatnio wszyscy celebryci się na tym lansują


@TenTypZez: W świecie gier elektronicznych jak wskoczysz u puchatka na czarną to Cię znikają z branży (bo Chiny to za duży rynek). Na mistrzostwach Europy tylko jeden główny sponsor to firma nie Chińska. Jeśli żyjesz w strefie publicznej, musisz być świadom wpływu Chińskich pieniędzy które
Co sądzicie?


@placebo_: że mogła by się częściej takimi problemami zajmować niż tylko wrzucać zdjęcia nieogolonych nóg albo pisaniu że ma okres.
@Peeleejin: No fajnie, ale ona jest polską polit-celebrytką, co ona ma na chińskim rynku do stracenia?

A nawet w świecie gier to nie jest takie zerojedynkowe. Istnieją tytuły zbanowane w Chinach a całkiem popularne w reszcie świata.