Wpis z mikrobloga

@MatPL1122: #!$%@?, przeczytałem to pytanie i myślę no wystartuje potem czytam odpowiedzi z setkami + i myślę co jest czy ja jestem jakiś ułomny, ale na szczęście wykop to elita i nie mogli się pomylić, założę się że zielonka jest też osoba która zadała to pytanie i toczy bekę z odpisujacych i plusujacych
ale wtedy samolot będzie się poruszał względem ziemi. I wtedy wystartuje tak jak z normalnego pasa. Sensem zagadki jest to, że taśmociąg będzie idealnie kompensował prędkość samolotu, tak że ten będzie stał w miejscu względem ziemi.


@Lucider5: Taśmociąg nie może kompensować ruchu samolotu, bo styka się tylko z kołami, które się swobodnie obracają. Jak taśmociąg idealnie kompensuje prędkość samolotu, to znaczy po prostu, że koła obracają się dwa razy szybciej niż
@Gambolpuddy: są niezbędne ale jeśli taśmociąg sprawi że będa się kręciły szybciej niż normalnie ale to nie ma znaczenia, samolot będzie się poruszał do przodu względem powietrza. Ty troujesz chyba bo nie wiem jak można tego nie rozumieć. zobacz filmiki wyzej gdzie eksperci to tłumaczą
no nie #!$%@? wcale, to jak samolot osiągnie siłe nośną bez rozpędzenia się?


@Gambolpuddy: Dzbanie skończony XDD

Przecież samolot rozpędza się odpychaniem się od powietrza silnikiem odrzutowym, a koła go tylko podtrzymują w górze, żeby nie tarł kadłubem o ziemię XD

Co mają koła do rozpędzania się? Jak samolot będzie miał koła, ale zabierzesz mu silnik to się rozpędzi?
@bykomstop no ale nie potrafią. I w mythbusteros samolot osiągnął 25 węzłów, czyli normalna prędkość do startu, tyle że samolot jechał po taśmociągu. Ale samolot jechał do przodu te 25 węzłów, żyli jechał szybciej od taśmociągu i wystartował. Jakby stał w miejscu to by nie wystartował.