Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens kupowania piwa w butelkach zwrotnych, skoro zwroty butelek przyjmuje się wyłącznie za okazaniem paragonu. Serio mam trzymać paragon z każdych zakupów, w których kupiłem piwo? Przecież to bez sensu. Kiedyś szło się do sklepu i po prostu oddawało butelki... Z jednej strony mamy segregować śmieci, a z drugiej zwykłej butelki oddać nie można...

#zabka #piwo #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #ekologia
  • 6
@szczemat: z butelkami jest taka troche patologiczna sytuacja. Wszystkie maja z grubsza taka sama pojemnosc, ale za to minimalnie rozne ksztalty albo jeszcze jakies zdobienia. Tutaj uwazam ze powinna wejsc jakas normalizacja to moze wtedy latwiej byloby je wymieniac albo skupowac nawet w jakichs automatach.
@Strigiformesman @szczemat Dokładnie, każda firma ma inne wytyczne. Najlepsze jest na przykład to, że Żywiec przyjmuje butelki z wytłoczonym logo inaczej niż te bez wytłoczenia wiec nie dość, że jest kilka koncernów to jeszcze te koncerny dzielą sobie butelki na różne rodzaje. Przykładowo butelka po królewskim nie może iść razem z butelką po Żywcu, mimo, że to ten sam koncern.
@Strigiformesman: @Zysioo: Ogólnie nie mam jakiejś fobii bycia eko, ale staram się w domu segregować śmieci. Butelek nie oddawałęm już szmat czasu i moja wiedza zatrzymała się na tej 15 lat wstecz. Idę do Żabki ,a tam taka niemiłą niespodzianka. Kij w to, w takim razie będę kupował napoje w butelka bezzwrotnych albo puszkach, bo to mija się z celem.
@szczemat: Od momentu kiedy muszę segregować te butelki na swoim sklepie to też wole brać w bezzwrotnych hah. Ogółem najlepszy jest Okocim bo tam się wrzuca wszystko do jednego i święty spokój. Reszta to masakra.