Wpis z mikrobloga

#ksenofobia #praca #ukry no i zaczęło się... obserwuję dwie grupy na Facebooku- praca w Krakowie oraz praca we Wrocławiu i wysyp postów typu "praca dla Ukraińców". Kiedy ludzie się bulwersują dlaczego tylko dla nich skoro w Polsce jesteśmy, i na własnym podwórku taka dyskryminacja, są nazywani m.in. rasistami (tak...dla niektórych obce jest znaczenie podstawowych pojęć) Kiedy w grupie praca Kraków było ogłoszenie o pracy dla Polaka, Ukrainiec jako pierwszy dał komentarz mówiąc znów o rasizmie a za nim kilkadziesiąt Polaków, czy ja żyję w cholernym Matrixie?? Czyli mnie można dyskryminować bo jestem Polką?? I nie chodzi o to że Ukraińcy zabierają mi pracę, bo nie szukam fizycznej czy w branży fryzjersko kosmetycznej, ale denerwują mnie takie podwójne standardy!!
  • 4
@Ewik456780 Ja to nie wiem po co dawać w ogóle narodowość. Stawka i kto będzie chciał, yo przyjdzie.

Jak ktoś pisze o narodowości, to od razu mi się kojarzy z robieniem przewału i wykorzystywaniem nieznajomości polskiego prawa przez obcokrajowca
@taktoto: czy ja wiem? Raczej o to że Ukraińcy są tańsi i godzą się pracować na umowę zlecenie albo na czarno. Poza tym często przyjeżdżają na pół roku, coś odłożą i wracają albo z dnia na dzień zmieniaja pracę i wygodniej im bez umowy
@: Są tańsi, bo u nich waluta jest bardzo tani xD dla nich 2 tys PLN to majątek na ukrainie dlatego godzą sie na niskie stawki ¯\_(ツ)_/¯ a tamten ukr to był troll. Na fb trolli nie brakuje nie myśl ze cos co odbiega od normy w interbecie to prawda objawiona, bo wlaśnie trolle robią cos przeciwnego zeby wzbudzic w ludziach negatywne emocje, ogolnie facebook to dzisiaj sciek gówna chyba jeszcze gorszy