Wpis z mikrobloga

Dostałem paczkę gier MMO na DVD. Nie znam się za bardzo na MMO, może mi ktoś doradzić która z nich jest warta uwagi? Mertin 2, Shaiya, Lost Chaos, Allods Online, Rappelz, 4 Story, Dragonica, WolfTeam. Zakładam, że pewnie większość to już jakieś starocie, ale może jest coś wartego uwagi :) #gry #mmo #haroldpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@mrmydlo: @Ricz: @Ned: Tak też myślałem, no ale to w końcu prezent od babci, a ona nie bardzo na czasie z nowinkami jest ;)

A przy okazji moglibyście polecić jakiś fajny tytuł? Tylko taki raczej bardziej nastawiony na eksploracje, handel, crafting niż na nawalankę :)
  • Odpowiedz
@Harold: Co rozumiesz przez eksploracje? Duży otwarty świat? To z darmowych MMO nie polecam nic. Rozbudowany system craftu ma może parę MMO, ale musiałbyś się oczywiście liczyć z graniem co najmniej rok żeby coś znaczyć na rynku.

Możesz w sumie zobaczyć Runes of Magic, taka kopia WoWa, ale szczerze nie polecam. Jedna z największych gier pay2win.

Płatnymi grami za bardzo się nie interesuję, ale chyba EVE ma bardzo rozbudowany handel.
  • Odpowiedz
@Elec: dzięki za odpowiedź :) W sumie nie wiem co rozumiem przez eksplorację :D Chyba to, żeby gra nie była nastawiona głównie na walkę. Z grami MMO miałem kontakt w sumie raz (chyba że Minecrafta zaliczyć do MMO) i nawet nie pamiętam nazwy gry, wiem że na samym początku doczepił się do mnie jakiś koleś oferując mi pomoc, ja jej nie przyjąłem bo chciałem po swojemu poznać wszystko, to mnie
  • Odpowiedz
@Harold: To ja niestety nie znam nic takiego :| Jedyne co mi przychodzi na myśl to gry przeglądarkowe w stylu OGame gdzie ustawiasz co ma się budować/zarządzasz jednostkami i za parę godzin sprawdzasz. Ale co to za gra.

Wszystkie MMORPG będą nastawione na zabijanie ton potworów. Z kolei tylko RPG mają system craftu.

Chyba, że... są jeszcze gry MOBA takie jak League of Legends. Gra się 5vs5 na zamkniętej mapie,
  • Odpowiedz