Wpis z mikrobloga

#smartfon #android #telefony #fotografia #fotografiamobilna #pytanie #pytaniedoeksperta

Rozglądam się za nowym smartfonem, głównie zależy mi na aparacie i ekranie( chociaż no aparat jest największym priorytetem) ważny też jest dobry zoom(chociaż taki bezstratny x3)
Przedział cenowy to max do 1800zł( plus te 50zł nic sie nie stanie)
Mam na oku Realme 8 pro, który teoretycznie spełnia założenia, myślałem też nad galaxy A72, tylko to już 6,7 calowa cegła to nieporęcznie tak dla mnie.
Jakie macie typy do tej kwoty? Wiem, że są to duże wymagania, ale może coś się jeszcze by znalazło.
  • 21
@FizylieRR: Szczerze mówiąc miałem S10+ z tele i to dupy nie urywa. Tele ma ewidentnie gorszą jakość a gdy powiększasz cyfrowo przy obiektywie 64 MP no to nadal zostaje ci gigantyczna skala.
@L3gion teoretycznie tak, ale no nie jestem do końca przekonany do tego zooma,do X2 daje radę, ale to max chyba, relame 8 pro ma przyjemny X3 zoom ze względu na swoją matrycę, ogólnie jeszcze myślałem nad x50 pro, ale ciężko znaleźć lepszą wersję w tej cenie, brak kilku rzeczy też trochę irytuje w x50
@FizylieRR: Ogólnie przy budżetowcach wyznaję zasadę "obecny rocznik albo nic". Te modele już na start mają mało aktualizacji i wsparcia a po roku są w zasadzie zapomniane. Nawet z etui potrafi być problem. Więc wolałbym fon z 2021.
@L3gion: Ogólnie tak patrząc na wymiary tego samsunga w porównaniu do mojej motki one vision to nie ma wielkiej różnicy, mimo, że motorola ma 6,3 cala ale 21:9, jeśli nic nie znajdę w promocji to chyba biorę A72.
@FizylieRR: Wybacz ale w tej cenie dobrego smartfona nie znajdziesz.
Ja kupiłem za 2500zł 3 miesiące temu Mi10T Pro i robi super zdjęcia, niesamowita stabilizacja optyczna.
Wolę pozbierać trochę więcej kasy i kupić coś porządnego na 2-3 lata, bo zawsze co tyle zmieniam smartfona.