Wpis z mikrobloga

Jaki uniwersalny zestaw narzędziowy?

Do auta, składania mebli i wszystkiego innego do czego człowiek używa narzędzi.
Nie mam za bardzo sprzętu, tylko jakieś stare PRLowskie klucze czy kombinerki.

Powinny być torxy, grzechotka, jakieś przedłużki żeby się dostać w ciasne szpary i tak dalej... No i dosyć solidne.
Myślę za ok. 300-400zł

Jakie marki polecacie, jakie odradzacie?
Słyszałem, że jakość Yato ostatnio się bardzo pogorszyła, prawda to?

#pytanie #pytaniedoeksperta #narzedzia #motoryzacja #majsterkowanie
  • 18
  • Odpowiedz
@Gumaa: Kupowałem z 5 lat temu zestaw do auta dedykowany, używany dość sporadycznie ale żaden element się nie zepsuł, nie zardzewiał. Podobnie inne narzędzia do użytku domowego, mam komplet kluczy płaskich, nasadkowych, śrubokrętów i innych typu kombinerki, szczypce itd. Nie zepsułem żadnego elementu ale fakt jest taki że używam ich w warunkach domowych a nie do naprawiania silników łodzi podwodnych. Może kiedyś jakość była lepsza (nie mam porównania) ale teraz nie
  • Odpowiedz
@Gumaa: Nie wiem. Nie czytalem ( ͡ ͜ʖ ͡)

A tak serio to mam zestaw yt-14501 juz kilka dobrych lat (z 4?)

Uzywany praktycznie codziennie (!). Glownie wykrecam akumulatory, tablice i dorbne rzeczy w mechanice. Biore go tez do domu.

Wystarcza mi w 95% przypadkow. Uzywalem tych narzedzi jako przecinakow, byly giete i traktowane mocno silowo.

po tych latach wygladaja juz dosc mocno na zmeczone, ale
bigger - @Gumaa: Nie wiem. Nie czytalem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

A tak serio to mam zestaw yt-...

źródło: comment_1625579678B51uIsH3KMO3ERyXCvEpYN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gumaa: ja twoje yato kupiłem jakieś 3-4 lata temu. Nie pamiętam numeru i ile elementów ale raczej nieduży zestaw z małą i dużą grzechotką. Ludzie się srają o te plastikowe zamki a ja ich nie popsułem mimo, że mam tendecję do psucia wszystkiego. Jedynie po naprawie kiedyś zostawiłem je otwarte na dworze i spadł deszcz i niektore końcówki zerdzewiały z wierzchu. Potem pokażę zdjęcie jak wyjde z roboty.
  • Odpowiedz
@Gumaa: obejrzyj i porównaj na żywo z zestawem no name z Castoramy. Stal i inne surowce podrożały, a ten zestaw jak był tak jest nadal w cenie prawie jak za darmo. Albo oszczędności na materiale, albo kupują bardzo duże ilości i mogą negocjować stawki (na pewno jakieś oszczędności na walizce zrobili, ale według mnie nadal jest ok chyba że wozisz luzem w bagażniku). Jedno i drugie jest prawdopodobne. Mój 6-cio letni
  • Odpowiedz