Wpis z mikrobloga

@krzysio_misio: Mogę podpowiedzieć. Rozważałem kilka opcji 1.5 roku temu i najlepszym zakupem okazała się BEKO ze wsadem 9kg. Świetnie pierze, ma regulację temperatury co 10 stopni [inne pralki mają ustalone temperatury, w tym LG] a żona ma manię odkażania ubrać poprzez temperaturę i wybiera często opcję 50 stopni zamiast 40 itp, ma silnik inverterowy. Polecam tę pralkę bo przy tej górze prania co my mamy (pralka uruchamiana kilka razy w tygodniu)
@Notakaprawda porównuję do podanej przez mnie LG
programy parowe - dla mnie raczej zbędne,
program z jonizacją (czyli jak rozumiem z Opcją prania na zimno) - może i fajne
Pofalowany bęben - to chyba nic specjalnego LG też ma jakieś wybrzuszenia
Silnik inwerter (jego plusem ma być cicha praca) - moja podlinkowana lg chodzi głośniej o tylko 1db
Zużycie energii - nie chce mi się porównywać, ale LG też ma niskie (klasa
@Notakaprawda: nie w nieskończoność, ale na pewno na ponad 5 lat.
Mam do wyboru dwa podobne sprzęty, spośród których w jednym jak się zepsują łożyska, to mogę je wymienić, a w drugim nie mogę ich wymienić. W internecie piszą, że łożyska to ten element, który może zezłomować pralkę.
A to co z czego słynie brzmi jak tania reklama w artykule sponsorowanym, kolega wyżej poleca beko, a ja o beko mam jak
@Notakaprawda: i nie bierz tego jakoś osobiście, bo czytając czuję jakbyś się czuł przeze mnie zaatakowany
Absolutnie nie, jakbym się znał na rzeczy, to bym nie pytał na wykopie, doceniam że masz doświadczenie w AGD
Chodzi mi jedynie o porównanie dwóch pralek
Uzasadniasz, że Twoja ma pranie parą i to jest przydatne dla wielu osób, ale u mnie w domu nikt nie ma alergii, nie potrzebuję tego
Jonizacja - no zgoda,
@jacuss: A tę LG co podlinkowałem, tylko ja płaciłem 1500, teraz jest za 2000. Nie wiem czy polecam, używana do tej pory raz, a i tak nie mam porównania z niczym innym. Przynajmniej nie mam poczucia, że przepłaciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest cicha i całkiem ładna, to takie plusy, ale jak mówię - konkurencja ma pewnie podobnie