Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma pompkę lezyne pocket drive i może się podzielić opinia? Ewentualnie co innego polecacie? Nie obrażę się jakby była trochę tańsza, ale musi mieć wężyk i mieścić się do kieszeni koszulki. #szosa #rower #mtb
  • 9
  • Odpowiedz
@Bartek9845: mam Pocket Drive HV i jest spoko, ale chyba bym wolał minimalnie dłuższą. Tzn. kompaktowy rozmiar mi bardzo odpowiada w transporcie i w razie "w" też się daje tego używać, ale przy pompowaniu brakuje mi ze 2-3cm aby ją wygodnie złapać.

Na plus - wężyk ma zawór, więc łatwo go wkręcić bez pompki i nie schodzi powietrze z presty, a potem się wkręca pompkę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartek9845: ona jest naprawdę pocket ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś wrzucałem zdjęcie z bananem dla skali :D Faktycznie ciężko ją dobrze chwycić jak pisze panato. No chyba że masz bardzo małe dłonie.
No ale wykonanie bardzo fajne.
Jeszcze jej nie używałem w warunkach polowych.
  • Odpowiedz
@Bartek9845: jeśli jest ona nakręcana to uważnie wybieraj dętki. Niektóre, np continentala mają wykręcany środek i jak już napompujesz koło i chcesz wykręcić pompkę wykręcasz razem z nią zaworek XD W trasie nie do ogarnięcia, no chyba że wozisz ze sobą kombinerki, raz zostałem ofiarą tego patentu.
  • Odpowiedz
@Rinter: Generalnie ludzie polecają przykleić rdzeń wentyla kropelką kleju, ale mi się nigdy nie chciało.

Za to protip jest taki, żebyś sobie przykleił gdzieś np do przewodów hamulcowych kluczyk do wykręcania wentyli (i zapasową spinkę do łańcucha) właśnie na takie przygody.
  • Odpowiedz
@Bartek9845: nie wiem czy jest coś takiego jak "zwykła" pompka. Szanujący ludzi producenci oznaczają każdą.

W dużym skrócie są 2 rodzaje pompek:
- HV = High Volume - do mtb - więcej pompuje na raz, ale zapomnij o czymś powyżej 6 barów
- HP = High Pressure - do szosek - pompuje większe ciśnienie, ale mniej powietrza, więc na mtb będziesz długo pracował
  • Odpowiedz